Haberler

Pentagon, Çok Konuşulan UFO Görüntülerini Doğruladı

Pentagon araştırması kapsamında elde edilen inanılmaz görüntüler dünyayı şoka uğrattı. Sızdırılan görüntülerde, UFO’ların Donanma destroyeri USS Russell üzerinde uçtuğu görülebiliyor.

Temmuz 2019’da Deniz Kuvvetleri görevlileri tarafından bir gece görüş cihazı kullanılarak kaydedilen şoke edici video, bir Donanma destroyerinin 700 fit yukarısında gezinen piramit şeklindeki UFO’ları gösteriyor.

Jeremy Corbell, “Bu video, USS Russell’dan çekildi,” dedi ve ekledi: “Bizim gizli bir projemiz ya da yabancı bir orduya ait değil. Bizim beklemediğimiz şekilde hareket ediyordu. Bunlar uçan piramitlere benziyordu.”

Pentagon, UFO’ları Kabul Etti

Video, UAP Görev Gücü tarafından son iki yıl içinde ABD Donanması tarafından bildirilen “tuhaf karşılaşmaları” belgelemek için toplanan çeşitli görsel kanıtlardan biri olma özelliğini taşıyor.

ABD Deniz Kuvvetleri, ilk kez 2019 yılının eylül ayında internette dolaşan ve “UFO”lara (Tanımlanamayan Uçan Nesne) ait olduğu öne sürülen videoların gerçek olduğunu kabul etmişti. Donanma sözcüsü Joe Gradisher gizliliği kaldırılmış üç askeri videodaki, çok hızlı hareket eden bu cisimleri “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımlamıştı.

Gerçek Görüntülerle Belgelendi

On yıllardır bütün dünyayı çalkalayan sahte videodan çok önce Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) tarafından gerçek görüntülerin çekildiği ortaya çıkmıştı. Gizemli e-posta dizisiyle başlayan süreç, 2021’in ilk günlerinde elindeki gerçek UFO görüntülerini yayınlayarak tarihi değiştiren CIA’in uzaylılara otopsi yaptığını belgeledi.

Ünlü Roswell otopsi videosunu incelemek için 10 yıl uğraşan bir araştırmacı, sızdırılan belgelerde, CIA tarafından incelenen uzaylılara ait ‘gerçek’ görüntülerin bulunduğunu ortaya koydu. İngiltere’nin en ünlü UFO araştırmacısı olan yazar Philip Mantle, 90’ların ortalarında ortaya çıkan ve dünya çapında milyonları kandırmaya devam eden sahte Roswell videosunu ilk görenler arasındaydı.

O şimdi, gerçekleri kurgudan ayırmak için yola çıkan Alien Autopsy: The Search for Answers (Uzaylı Otoposisi: Cevapların Arayışında) adlı yeni bir TV programında yer alıyor.

Programda Mantle, bir e-posta zincirini inceliyor. Bu yazışmalarda bir CIA görevlisinin 17 dakikalık sahte video tarafından kandırıldığı anlaşılıyor. Öte yandan, ABD’li yetkililerin bu sahte video ortaya çıkmadan yıllar önce başka bir uzaylı otopsisi incelediği gün yüzüne çıkıyor.

Hatta 1980’lerin başında Pentagon’da düzenlenen resmi bir brifingde, bir istihbarat teşkilatı uzmanı olan Dr. Christopher Green‘e otopsi görüntüsünün gösterildiği iddia ediliyor.

Kanıtlar Olduğunu Canlı Yayında Açıkladı

Öte yandan, Eski Ulusal İstihbarat Direktörü, ABD’nin UFO’ların ses bariyerini bir sonik patlama olmadan kırdığına ve bilinen teknolojiyle manevraları imkansız hale getirdiğine dair kanıtlara sahip olduğunu açıkladı.

Açıklamalar, ABD hükümetinin gözlemlediklerini ayrıntılarıyla açıklayan bir sonraki raporla ilgili heyecanı artırdı. Donald Trump’ın Ulusal İstihbarat Direktörü olarak görev yapan John Ratcliffe, olayların çoğunun hala kolay bir açıklaması olmadığını söyledi.

“Açıklanması Zor…”

Ratcliffe, Fox News’a yaptığı açıklamada, “Halka açıklanandan çok daha fazla UFO görülme olayı var. Bazılarının gizliliği kaldırıldı. Donanma veya Hava Kuvvetleri pilotları tarafından görülen veya açıkçası açıklanması zor eylemlerde bulunan uydu görüntüleri tarafından alınan nesnelerden bahsediyoruz.” dedi.

Ratcliffe, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bahsettiğimiz, yeterli teknolojiye sahip olmadığımız, kopyalanması zor olan hareketler. Veya ses patlaması olmadan ses bariyerini aşan hızlarda seyahat eden tanımlanamayan nesneler…”

“Sadece Tek Bir Pilot Değil”

Ratcliffe, Fox sunucusu Maria Bartiromo’ya, ‘tanımlanamayan hava olaylarının’ tüm dünyada gözlemlendiğini söyledi. Ratcliffe, ayrıca, “Bunlar sadece bir pilot veya sadece bir uydu veya bazı istihbarat vakalarından ibaret değil” diye ekledi.

Ratcliffe, “Genellikle bunları algılayan birden fazla sensörümüz var ve bunlardan bazıları açıklanamayan fenomenler ve aslında halka açıklanandan epeyce fazlası var.” ifadelerini kullandı.

180 Gün Süre Verildi

Aralık ayında hükümete bildiklerini ifşa etmesi için 180 günlük bir süre verildi, bu da raporun 1 Haziran’dan önce yayınlanması gerektiği anlamına geliyor.

Ratcliffe, bulgularını 20 Ocak’ta görevden ayrılmadan önce yayınlamayı umduğunu söyledi. Ratcliffe, “Yeterince hızlı bir şekilde hareketedemedik” diye konuştu.

Rapor, Trump’ın Aralık ayında imzaladığı 2.3 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısının bir parçasıydı. Tasarı, Senato İstihbarat Komitesi’nin 2021 Mali Yılı İstihbarat Yetkilendirme Yasası’nı içeriyordu ve içinde ‘tanımlanamayan hava olaylarını’ ele alan bir ‘komite yorumu’ bölümü vardı.

Yabancı Düşman İddiası

Pentagon ve istihbarat teşkilatları tarafından hazırlanan raporun, diğer şeylerin yanı sıra, tanımlanamayan hava olaylarından kaynaklanan her türlü tehdidi ve bunların yabancı düşmanlara atfedilip atfedilemeyeceğini belirlemesi gerekiyor.

Ratcliffe, “Hava, bazen görsel rahatsızlıklara neden olabilir” dedi ve ekledi: “Bazen de düşmanlarımızın düşündüğümüzden veya fark ettiğimizden biraz daha ileride teknolojilere sahip olup olmadığını merak ederiz.”

Biden yönetiminde Ulusal İstihbarat Direktörü görevini, Avril Haines üstleniyor. Savunma Bakanlığı, 4 Ağustos’ta Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü’nün kurulduğunu Eylül ayında duyurdu.

Altı Pilot Birden

En az altı Super Hornet pilotu, 14 Kasım 2004’te UFO ile görsel temas kurdu. İlk elden tanıklarla yapılan sayısız röportajda belgelenen karşılaşmalar bir sır olarak kalıyor. USS Nimitz’in orijinal görüntüleri, 2007’de internete sızdırıldı. Ocak ayında, sızdırılan ünlü video klibi çeken eski Donanma havacısı Chad Underwood, New York Magazine ile yaptığı röportajda sessizliğini bozdu.

Chad Underwood dikdörtgen, kanatsız nesnenin Pasifik üzerinde Meksika kıyılarında görüldüğünü söyledi. Ayrıca, Ticonderoga sınıfı güdümlü füze kruvazörü USS Princeton’un, yaklaşık iki hafta boyunca gizemli uçakları aralıklı olarak takip ettiğini açıkladı.

Milyonlarca Belge Erişime Açıldı

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü’nün (CIA) UFO’larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı.

John Greenewald tarafından yönetilen The Black Vault isimli web sitesi, hükümetin UFO’lar (tanımlanamayan uçan objeler) için belgelediği UAP (tanımlanamayan hava olayları) belgelerini yayımladı. Tüm bu belgelere The Black Vaults’un web sitesinden erişilebiliyor.

Greenewald, Bilgiye Erişim Özgürlüğü Yasası (FOIA) kapsamında CIA de dahil olmak üzere birden fazla kurumdan aldığı binlerce dosyayı elle tarayarak 2,2 milyonluk sayfalık arşivi The Black Vault’a yükledi.

Bilgi özgürlüğü aktivisti Greenewald, dosyaları alabilmek adına hükümete 10 binden fazla FOIA talebinde bulunduğunu açıkladı. Konuya ilişkin Amerikan Vice News sitesinin teknoloji eki Motherboard’a bir e-mail atan Greenewald, “CIA’in yayımladığı UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi.

Gösterdiği çabayı diş çekmeye benzeten Greenewald, “Bunu başarabilmek adına onlarla birlikte dolaştım ve en nihayetinde oldu. İçinde birkaç bin dosyanın yer aldığı büyük bir kutuyu teslim aldım” diye konuştu.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre CIA, teşkilatın elindeki tüm belgeleri kamuya açtığını belirtse de The Black Vault bunu doğrulamanın bir yolu olmadığını vurguluyor.

Greenewald, CIA’in kayıtları TIF (Tag Image File Format) adındaki bir görsel formatıyla sunduğunu ve bunun da belgeler içerisinde arama yapmayı çok zorlaştırdığını söyledi.

Kaynak: BBC News, News10, Milliyet

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Ürünleri Şimdi Şok Marketler'de!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.