Haberler

Pathfinder Online oluyor!

Paizo lisanslı Pathfinder maceralarına bu ay her yerden erişilebilecek! Üstelik yeni macera Starfinder da yolda!

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve kısa zamanda masaüstü oyuncularını dijital dünya ile buluşturan Roll20, Paizo ile anlaşarak Pathfinder‘ı online mecraya getirmeye hazırlanıyor. Tarayıcı tabanlı olan aynı zamanda iOS ve Android uygulamaları bulunan Roll20, tamamen ücretsiz bir şekilde Paizo’nun Macera Paketlerini ve Pathfinder Karakter Kağıtları’nı 22 Mart‘ta çıkaracağını duyurdu. Yılın ilerleyen zamanlarında da Paizo’nun en yeni oyunu Starfinder, Roll20 üzerinden çıkarılacak.

Roll20, GM‘lerin giriş yapıp yüzyüze yaptıkları gibi oyun hazırlıklarını internet üzerinden yapabildikleri, daha sonra oyuncuların da katılarak hep beraber Masaüstü oyun keyfini birlikte yaşayabildikleri bir proje. Uygulama Video Kamera ve Ses destekli olduğu için roleplaylerinizi gerçek hayattaki gibi yapabilirsiniz!

Ayrıca Paizo Roll20 üzerinden resmi içeriğini yayınlayan ilk şirket değil. 2016 yılında Wizards of the Coast, Lost Mine of Phandelver (D&D 5 Edition başlangıç macerası) ile katılmıştı. Daha sonra oyuncuları ilk seviyeden 11. seviyeye ve daha sonrasına götüren Storm King’s Thunder‘ı ve ek maceraları da Roll20 üzerinden yayınlamıştı.

Roll20’nin Pro aboneleri 6 Mart‘tan itibaren Paizo’nun içeriğine ve Pathfinder Karakter Kağıtları’na erken erişebilecek. 22 Mart itibariyle içerik tüm abonelere ücretsiz olarak sunulacak. Roll20 üzerinden yayınlanacak ilk içerik (ek içerikler ve Bestiary ile birlikte) War for the Crown olacak. Son olarak Starfinder, geçtiğimiz sene Indianapolis’teki Gen Con’da yayınlanan uzay serüveni oyunu, 2018’in ilerleyen zamanlarında Roll20’deki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir  Özel Kostümlü Modellerle Çizim ve Desen Workshopu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu