Anasayfa » Haberler » Oyuncular İçin Hazırlanan Opera GX Tarayıcısı Yayınlandı

Oyuncular İçin Hazırlanan Opera GX Tarayıcısı Yayınlandı

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında kullanıcıları oldukça sevindiren bir adım atarak ücretsiz VPN hizmetini kullanıma sunan ve kısa süre içerisinde kullanıcı kitlesini önemli ölçüde artırmaya başaran Opera bu kez dünyada bir ilke imza attı.

Geçtiğimiz aylarda dünyanın ilk oyunculara özel internet tarayıcısı için kolları sıvadığını duyuran şirket, Opera GX ile kullanıcıların karşısına çıktı. Tarayıcının temelinde kaynakların sınırlandırılması, performansın oyuna harcanması geliyor.

Opera GX Tanıtıldı! Oyunculara Özel Tarayıcı!

Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse, Opera GX’i kullanırken tarayıcının işlemci ve bellek kullanımı sınırlandırılabiliyor. Bu sayede tarayıcının oyun performansını olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçiliyor.

GX Control isimli araç sayesinde işlemci ve bellek limitlerinin ayarlanabildiği tarayıcı, aynı zamanda oyuncuların vazgeçilmez platformlarından Twitch ile entegre halde çalışıyor. Twitch hesabına kenar çubuğu üzerinden ulaşılıyor.

Twitch, YouTube, Discord ve oyun odaklı diğer platformlardaki içeriklerin ana sayfada görüntülenebildiği tarayıcının renkleri kolayca değiştirilebiliyor. Bu sayede RGB klavyeler ile benzer şekilde onlarca renk bir arada gösterilebiliyor.

Erken erişim sürümüne buradan ulaşıp deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Ağaç ve Büyü - Mittelborg: City of Mages İlk Bakış
Kaynak: ShiftDelete