Oyun Haberleri

Zamanda Kaybolmuş Vikingler, Heroes of the Storm’a Geldi!

the-lost-vikings

Blizzard firmasının ilk oyunlarından birisi olan The Lost Vikings‘i yaşı 30 civarında olanlar hatırlayacaklardır.

Tomator isimli bir yaratık tarafından esir alınan Erik, Baleog ve Olaf isimli üç viking, zamanın çeşitli bölümlerinde değişik maceralar yaşıyorlardı. Bu üç viking şimdi geri dönüyor.

Hayır, The Lost Vikings oyunu geri dönmüyor ancak Erik, Baleog ve Olaf, Blizzard’ın son dönemdeki popüler oyunu Heroes of the Storm’a geliyor. Anlaşılan Tomator’u yok ettikten sonra işsiz kalan vikinglerimiz yeni maceralar peşinde koşarken zaman yolculukları Heroes of the Storm ile kesişmiş.

the-lost-vikings-heroes-of-the-storm

Vikingleri seçtiğinizde 1,2,3 tuşlarını kullanarak her vikingi ayrı ayrı kontrol edebiliyorken 4 tuşuna bastığınızda üç vikingi de ayrı ayrı kontrol edebiliyorsunuz.

Olaf’ın canı çok yüksek ve düşmanlarını yavaşlatabiliyor; Baleog ise vurduğu düşmanın arkasındakilere de hasar verebiliyor; Erik ise uzun menzilli saldırı yapıp daha hızlı hareket edebiliyor. Vikingler bir araya geldiklerinde “Longboat Raid!” isimli güçlü yeteneklerini kullanabiliyorlar. Oynaması biraz zor ancak iyi oynayan bir oyuncu çok tehlikeli olabiliyor.

The Lost Vikings oyunundaki vikinglerimiz daha önce World of Warcraft oyununda da görünmüşlerdi.

vikings-warcraft

Sonrasında Starcraft II: Wings of Liberty oyununda ismen bir gönderme yapılmıştı. Oyun içindeki arcade makinesinde Lost Viking isimli bir oyun vardı. Hatta ilk gördüğümde Starcraft içerisine bu oyunu eklediklerini düşünmüştüm ancak oyun, Starcraft ünitesi olan Viking ile ilgiliymiş ama yine de bu gönderme gözlerden kaçmadı.

Karakterlerin özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye Blizzard’ın haberinden ulaşabilirsiniz. 1992 yılında çıkmış olan The Lost Vikings oyununu da hemen buradan ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Borderlands 3 Duyuruldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.