Oyun Haberleri

Yerli Indie Under Heaven Studios’tan Bilim Kurgu Oyunu: Last Signal

İki üniversite öğrencisinin kurduğu yerli indie oyun stüdyosu Under Heaven Studios, Last Signal oyununu duyurdu.

Last Signal

Last Signal’da oyuncular, gerçeklik ve illüzyonun bulanıklaştığı ve her seçimin evrenin dokusunu değiştirebileceği bir dünyaya sürükleniyor.

İstanbul’da kurulmuş bağımsız bir oyun geliştirme stüdyosu olan Under Heaven‘ın yarattığı Last Signal evreninde; kendini terk edilmiş bir uzay istasyonunda hafıza kaybına uğramış bir halde bulan astronot Adam ‘Echo’ Winters‘ı oynayan oyuncular hem uzayın hem de zihnin derinliklerinde gezinecek.

Last Signal Özellikleri

  • Sürükleyici Birinci Şahıs Oynanışı: Atmosferik görsel ve işitsel ipuçlarıyla dolu, oyuncuları oyunun gizemlerine derinlemesine dalmaya davet eden, güzel bir şekilde işlenmiş bir uzay istasyonunda gezinin.
  • Dallanan Anlatı: Seçimleriniz önemlidir. Keşfedilecek birden fazla yol ve deneyimlenecek birden fazla sonla, oyuncular sadece Echo’nun değil, potansiyel olarak tüm insanlığın kaderini belirleyerek kendi anlatılarının dümenindedir.
  • İlgi Çekici Gizem: Echo istasyonun gizeminin derinliklerine daldıkça, oyuncular kendilerini sadece hikayenin gerçekliğinin doğasını değil, aynı zamanda varoluşun doğasını da sorgularken bulacaklar.

Gerçeklik ile illüzyon arasındaki sınırları yeniden tanımlama sözü veren oyunun konusu şöyle:

“Çok da uzak olmayan bir gelecekte, dünya yeni keşfedilen bir solucan deliğinin haberleriyle çalkalanmaktadır. İnsansız uzay araçları solucan deliğini keşfetmek için gönderilseler de hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuşlardır. Tecrübeli bir astronot olan Adam ‘Echo’ Winters, bilinmeyene doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkmak anlamına gelen bu görevi gönüllü olarak üstlenir. Ancak, solucan deliğinin eşiğini geçtiğinde, kendinden geçer ve terk edilmiş bir istasyonda hafıza kaybıyla uyanır. İstasyonun yapay zekâ yardımcısı EVE’nin desteğiyle Echo, sadece kayıp anılarını değil, istasyonun varoluş dokusunu da bir araya getirmek zorundadır. Ancak hikaye ilerledikçe, gerçeğin bir astronotun uzaydaki yolculuğundan çok daha karmaşık ve derin olduğu ortaya çıkar.”

Unreal Engine 5 ile PC için geliştirilen oyun, ileriki tarihlerde Steam üzerinden yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.