Oyun Haberleri

Yeni Bir RPG Oyununa Hazır Mısınız? Nyrthos Geliyor!

nyrthos_logo_big

Çok uzun zamandır 3 boyutlu RPG oyunlarının etkisine kapılmıştık. Dragon Age, Mass Effect, Skyrim gibi oyunlar bizleri klasik izometrik görüntü yapısından çekip 3 boyutlu evrenlerin içine soktu. Yine de 2 boyutlu izometrik görünümlü, derin hikayeye sahip RPG oyunlarını özlemeyenlerimiz yok değil.

Şimdi sizlere bağımsız oyun geliştiricisi bir firma tarafından geliştirilen Nyrthos oyunundan bahsedeceğim. 2011 yılında iki arkadaş tarafından Çek Cumhuriyeti’nde kurulan BeerDeer Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen Nyrthos oyunu çok yakında çıkıyor.

2 boyutlu izometrik görüşe sahip oyun bizleri yeniden Baldur’s Gate, Icewind Dale gibi klasikleşmiş RPG günlerine geri döndürecek. Genel olarak bir Action RPG havası estirecek oyun hem web tabanlı olarak geliştiriliyor hem de Android ve iOS (iPhone ve iPad) sistemlerde oynanabilecek. Böylece konsol dışında her platformda oynamanız mümkün olacak.

Genel olarak öğrenmesi kolay, ustalaşması zaman isteyen bir oyun olacak. Ayrıca karakterinizin yapacakları da oyun tarihinde ve oyunun gidişatında etkili olacak.

nyrthos_screenshot_plain_2

Bilinen klasik RPG oyunlarındaki seyahatler, savaşlar, öldürdüğünüz karakterin üzerindeki eşyaları alma, karakterinizi geliştime, eşya yaratma gibi öğeler zaten oyunun içinde olacak. Bunun dışında da her karakter kendisine ait bir eve sahip olabilecek. Ayrıca kendi köyünüzü kurup oradan gelir elde etme ve tarlanızı ekip biçme şansına da sahip olacaksınız.

Hem hikaye hem de hayatta kalma modu bulunacak oyunda Arena modu ile kendinizi kanıtlama fırsatı bulacaksınız. Gelen dalga dalga düşmana karşı ayakta kalmaya çalışacaksınız.

4 büyü okulundan birini seçip büyüde uzmanlaşabilir ve yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz.

Oyunun kapalı beta testleri 2012’nin ilk çeyreğinde yapılacak. Bahar mevsiminin son aylarına doğru da çıkacağını düşünüyoruz. Beta test için de oyunun web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Oyunla ilgili detaylara: http://www.nyrthos.com adresinden ulaşabilirsiniz.

nyrthos_screenshot_plain_3

nyrthos_screenshot_plain_4

nyrthos_screenshot_plain_6

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.