Oyun Haberleri

Warhammer 40K: Rogue Trader Bir cRPG Olacak

Warhammer 40K evreni nihayet cRPG türünde bir oyuna kavuşuyor. Pathfinder: Wrath of the Righteous oyununu geliştiren Owlcat Games‘in ellerinden çıkan Warhammer 40K: Rogue Trader şimdi ön siparişte.

Warhammer evrenine dahil olacak yeni oyununun haberini Warhammer Skulls etkinliği sırasında aldık. Bu duyuru büyük bir sürpriz oldu. Zira Warhammer 40K: Rogue Trader, sıra tabanlı dövüş sistemini kullanan bir RPG olacakmış. Yani Warhammer 40K evreni nihayet cRPG türünde bir oyunla karşımızda olacak.

Oynanış videosundan sahneler de içeren fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

YouTube player

Owlcat Games’in geliştireceği izometrik RPG hem konsollar hem de PC ile uyumlu olacak. Oyunu çıkış tarihi yaklaşınca Steam, GOG ve Epic Games Store üzerinden satın alabileceğiz. Yani tek bir firma ile özel anlaşmalar yapmayacaklar.

Şu an oyun Owlcat Games’in resmi sitesi üzerinden ön satışa çıktı. Ancak oyunun henüz erken gelişim aşamalarında olduğunu söylemekte fayda var. Yani oyuna uzun bir süre kavuşamayabiliriz. Fakat ön sipariş seçenekleri buna rağmen cazip ayrıcalıklar sağlıyor. Çünkü ön sipariş veren oyuncular oyun içi ödüller ve koleksiyon ürünlerine sahip olmanın yanı sıra, Warhammer 40K: Rogue Trader’ın alfa ve beta testlerinde yer alabilecek. Hatta geliştiriciler ile doğrudan iletişime geçip oyuna katkı sağlayabilecek.

Oyunun tanıtım yazısına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Warhammer 40K: Rogue Trader Tanıtımı

Cesur korsanların antik hanedanlığından gelen bir Rogue Trader’ı canlandıracaksınız. Yani The Emperor’ın kutsamasıyla Imperial Space’in sınırlarında tüccarlık yapacaksınız. Sınırları genişletme yetkiniz, sahip olduğunuz ayrıcalıklardan yalnızca bir tanesi.

Maceranız Koronus Expanse’te başlayacak: İnsanlığın sahip olduğu bölgenin sınırlarında, keşfedilmemiş bölgelerden biri. Burada unutulmuş, kaybolmuş veya çoktan ele geçirilmiş gezegenlere seyahat edeceksiniz. Çünkü aslında hepsi sizin onları sahiplenmenizi ya da kaynakları için sömürmenizi bekliyor olacak. Böylece tehlikeli düşmanlar, muhtemel iş birlikleri, Chaos’un köleleri ve uzaylı yaratıklar arasında kendi ticaret bölgenizi sağlamlaştırmaya çalışacaksınız.

Oyunda alacağınız her karar birçok gezegene yayılmış sayısız hayatı etkileyecek. Stratejik düşünüp taktiksel hamleler yapamazsanız güçlü hasımlarınız sizi ezip geçecek.

Ancak endişe etmeyin, hiçbir Rogue Trader yalnız değildir. Siz de bilinmeze yaptığınız bu tehlikeli yolculukta yalnız olmayacaksınız. Yanınızda daima sadık yoldaşlarınız olacak. Her zorlukta sırtınızı kollayan bir Space Marine ile yolculuk ettiğinizi düşünsenize. Hatta belki bir Aeldari Ranger, belki de cesur bir Sister of Battle olacak yanınızda. Üstelik niceleri de yoldaşınız olmak için fırsat kolluyor olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.