Oyun Haberleri

Ubisoft Forward’da Assassin’s Creed Fırtınası Esti

Dün akşam gerçekleşen sunumda Assassin’s Creed Mirage sızıntıları doğrulanırken Netflix dizisinden gizemli oyunlara envaiçeşit içerik duyuruldu.

Assassin’s Creed Mirage sızıntıları sonrası heyecan uyandıran Ubisoft Forward hem çok şey açıkladı, hem de hiçbir şey açıklamadı aslında. Beklendiği gibi Mirage fragmanı ve oyunla ilgili yeni bilgiler açıklanırken serinin geleceğiyle ilgili gizemli açıklamalar sunuma damga vurdu. Netflix ortaklığı gibi sürprizler de vardı sunumda, dilerseniz gelin detaylıca şu “Codename” oyunları ne oluyor, Ubisoft ne yapmak istemektedir göz atalım.

Assassin’s Creed Mirage

YouTube player

Geçtiğimiz hafta ayyuka çıkan sızıntılar sonrası resmen duyurulan Mirage’ın ilk fragmanına kavuştuk. Buram buram Assassin’s Creed 1 kokan yeni oyunun sunumunda önceden bahsettiğimiz sızıntılar da büyük ölçüde doğrulandı: Valhalla’da tanıştığımız Basim’in gençlik günlerini ve suikastçılar dünyasına adım atışını oynayacağız. 19. yüzyılda, Bağdat’ın çalkantılı dönemlerinde geçecek oyunda The Expanse takipçilerinin hemen sesinden tanıdığı Emmy ödüllü oyuncu Shohreh Aghdashloo Basim’in akıl hocası Roshan olarak karşımıza çıkacak. Hayranların ısrarla istediği gizlilik ve suikast mekaniklerine ağırlık verilecek, RPG elementleri ortadan kalkacak ve hikaye anlatımına odaklanılacak. Sunumdan hemen sonra ön siparişe açılan oyunun sızıntılardaki “40 Haramiler Ek Paketi” de ön sipariş bonusu olarak duyurularak doğrulandı.

Valhalla Macerası Sona Eriyor

YouTube player

Çıkışının ardından çeşitli Live Service içerikleri ve ücretli/ücretsiz ek paketlerle yolculuğuna devam eden Assassin’s Creed Valhalla‘da da nihayet yolun sonuna geliyoruz. Kısa bir fragman eşliğinde duyurulan The Last Chapter ek paketiyle Eivor Varinsdottir’in hikayesi resmen noktalanacak. Paket ücretsiz olarak tüm Valhalla sahiplerine açık olacak. Çıkış tarihi duyurulmadı.

Codename: Jade

YouTube player

Gelgelelim kod adlı gizemli oyunlarımıza. Codename Jade oyuncuları milattan önce 215 Çin’ine götürecek. Çin seddi üzerinde parkur mekanikleri vadeden yeni oyun bir RPG olacak ve karakteri bizzat oyuncu tasarlayacak. Mobil platformlar için hazırlanan Jade’in çıkış tarihi henüz duyurulmadı.

Codename: Red ve Codename: Hexe

YouTube player

Bir Assassin’s Creed Infinity vardı, hatırladınız mı? Belli bir tarihi döneme bağlı kalmayacağı, Valhalla ile tam gaz denenen Live Service formülünü koca bir Assassin’s Creed oyununa uyarlayacağı konuşulan oyundan ilk duyurular Red ve Hexe adlarıyla geldi. “Ubisoft’un yeni amiral gemisi” olarak duyurulan ve serinin geleceği olarak tanımlanan ikiliden Red oyuncuları Feodal Japonya dönemine taşıyacak. “Shinobi” temasının benimseneceği oyunu Odyssey’in yapımcısı Ubisoft Quebec geliştiriyor.

YouTube player

Hexe hakkında kısa bir fragman dışında açıklama gelmedi, sunum sırasında sadece “fragmanın oyuncuların çözeceği sırlarla dolu olduğu” söylendi. Şahin gözlü hayranlar da sırları büyük bir hızla çözerek oyunun Ortaçağ Avrupası Cadı Avları döneminde geçeceğini tespit etti. Jason Schreier da doğruladı bu tespitleri: Kulağına çalındığına göre seri Kutsal Roma İmparatorluğu dönemi cadı mahkemeleri döneminde geçecekmiş ve yapımcılar en karanlık ve ürpertici Assassin’s Creed oyununu yapmayı amaçlıyormuş. Heyecan verici bir konsept olduğu kesin.

Netflix İşbirliği

Bakın işte bu duyuruyu hiç beklemiyordum ben. Ubisoft Netflix’le iş birliği yaparak bir Assassin’s Creed dizisi geliştiriyormuş. Henüz erken yapım safhasında olan dizinin dizi yürütücüsünün Die Hard ve Vikings Valhalla senaristi Jeb Stuart olacağı açıklandı, bunun dışında herhangi bir bilgi verilmedi. Ayrıca Netflix’in oyun platformu için de ortaklık kurmuşlar, açılış Ocak ayında platforma eklenecek Valiant Hearts 2’yle yapılacakmış.

Diğer Duyurular

Sunumda yeni Assassin’s Creed figürleri, hazırlıkları devam eden Assassin’s Creed Symphonic Adventure konseri provalarından görüntüler, Echoes of History ile hazırlanan bir podcast serisi, yeni bir roman ve Black Flag’in devamı niteliğinde bir webtoon da duyuruldu. Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Skull and Bones, Riders’ Republic ve Tom Clancy’s The Division 2′da yeni fragmanlar ve haberler aldığımız diğer Ubisoft yapımları arasında yer aldı.

Ne dersiniz, bunca gizem perdesi arkasında sizce 15. yılını deviren Assassin’s Creed cephesinden neler gelecek? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.