Oyun Haberleri

Türk Yapımı Oyun Beat the Game Çıktı

Karate Kamil serisiyle bilinen, sonra da Electronic Arts’ta The Sims 3’ün tüm karakterlerini, Activision üzerinde de Skylanders’ın figürlerini tasarlayan Cemre Özkurt‘un ilk oyunu Beat The Game yayınlandı. 

Beat The Game, Cemre Özkurt’un San Francisco’da kurduğu oyun stüdyosu olan Worm Animation tarafından bağımsız bir şekilde yayınlandı. The Back to the Future: The Game ile Telltale Games’in oyunlarının temelini atan oluşumda yer alan Cemre Özkurt’un yeni oyunu, yine Telltale oyunlarına benzer yapıda karşımıza çıkıyor.

İşte tüm özellikleri ile Beat The Game!

“Beat The Game, hayattaki tutkularımı yansıtıyor,” diyerek sözlerine devam eden Cemre Özkurt, “Karakter tasarımı, bilgisayar oyunları, bilimkurgu, Avrupa sanatı ve elbette elektronik müzik yapma tutkusu hayatımın en önemli parçaları. Bu parçaları Worm Animation ekibi ile birleştirdik ve müthiş bir şov yarattık. ” diyerek Beat The Game ile ilgili tüm düşüncelerini dile getirdi.

Beat the Game yolunuzu müzik yaparak bulduğunuz bir macera oyunu. Rüya ile gerçek arasındaki sürreal bir dünyayı keşfe çıkıp, çevredeki objeleri ve müzik parçalarını arıyorsunuz. Bulduğunuz her ses sizi başka bir sahneye götürüyor ve hikaye bu şekilde ilerliyor. Müzik yapımından anlamasanız bile oyunda topladığınız sesleri ve müzik parçalarını, holografik mikserinizde birleştirip yeni müzikler yaratabiliyorsunuz.

Yolunuzu kaybederseniz, ses tarayıcınızla uzaktaki gizli sesleri arayıp, uzaktan kumandalı robotla bulduğunuz objelerin yerlerini belirleyebiliyorsunuz. Bütün ses parçalarını topladıktan sonra, seyircilerin önünde canlı bir DJ performansı sergileyeceksiniz. 

Beat The Game’in müziklerini ve seslerini Underground Techno ustası Marc Houle’un yaptığı oyun, macera ve müzik yapımını birleştiren ilk ve tek oyun olma özelliği ile dikkat çekiyor.

İçerisindeki holografik ses mikseri ile 24 ayrı sesi birbirine geçirebildiğiniz oyun, otomatik senkron ve filter effectleri ile müzik yapma keyfini, arcade bir mekanik ile sunuyor.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık, yolunu rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları bulup benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmanız gerekecek.

Oyuna ulaşmak için tıklayın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons, Mobil Arena’ya Hazırlanıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.