Oyun Haberleri

Türk Yapımı Colossus Command Oyunu ile Mars’ta Robot İstilası!

colossus-command

Madem dev Colosi yapacak teknolojiye sahibiz, üstüne üstlük bir de Mars’a gidebiliyoruz; bunları neden toprak paylaşımı için oraya gönderip savaştırmıyoruz?

Colossus Command çok oyunculu strateji mobil oynunu bize söyledikleri temel olarak bu cümleyle başlıyor.

Colossus Command, Japon Square Enix şirketi ile Türk Overdose Caffeine şirketinin ortak yapımı olan oyun. Dünyada 2200 yılında tükenen temiz su ve yiyecek kaynaklarının ikmalini sağlamak adına uzayı kolonize etmek amacıyla yola çıkan beş büyük şirketin üretmiş olduğu Colosiler’in pilotlarının hikayesini bizlere sunuyor. Üstelik bu hikayeyi de, fantastik kurgu severlerin yakından tanıdığı bir isim olan Erbuğ Kaya yazdı.

colossus-command-ss1

Mobil platformlar için hazırlanan oyunun oynanış mekanikleri rahat ve anlaşılır.Oyun sırasında bizlere yardımcı olacak NPC karakterlerin diyalogları bizi gezegene daha çok Isındırıyor.

Yazıları mutlaka okuyun çok ilginç tüyolar bulacaksınız.

Her şeyi sürükle bırak ve kaydırma ile yapabiliyorsunuz. Oyunda 6 ayrı bölüm ve her bölümün içerisinde oynayabileceğiniz 5 ayrı sekme var. İlerlememize bağlı olarak Colosi’ye parça ekleyip daha etkin olarak savaşmalarını sağlayabiliyoruz ama her şeyden önemlisi bölümlerde kuracağımız strateji.

colossus-command-2

Bazı bölümlerde tüm Colosiler’i aynı anda düşmanın üstüne salmamız gerekirken bazı bölümlerde ise daha dikkatli stratejiler kurup gerekli anlarda gereken Colosiler’i indirmemiz gerekmekte. Temel olarak 3 ayrı Colosi çeşidi var ve 250’nin üzerinde inşaa edip kullanabileceğin iz ünite mevcut. Ayrıca uzay üssünüzü geliştirdikçe size oyun sırasında yardımı olacak kaynakları da gezegene indirmeniz mümkün olmakta, uzay üssünün gelişimini sağlamak bu açıdan çok önem taşıyor. 13 yaş sınırı olan oyunu tüm mobil platformlarda ücretsiz indirip oynayabilirsiniz.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.colossuscommandglobal

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/id1007874419

İyi eğlenceler.

İlginizi Çekebilir  Ender's Game: Uzay Oyunları Vizyonda!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu