Oyun Haberleri

Town of Salem Hacklendi, Milyonlarca Oyuncunun Bilgileri Çalındı

Eski bir geçmişe sahip olan Vampir – Köylü veya Kurtadam veya Mafya adıyla bilinen, oyuncuların birbirlerinin rollerini bilmeden konuşarak ve birbirlerini manipüle ederek kim olduklarını ortaya çıkarmaya çalıştıkları, sonucunda da hayatta kalmaya çalıştıkları oyun türünün dijital versiyonu olan Town of Salem‘in sunucuları hacklendi. Oyuncular büyük tehlike altında.

Hack veritabanı arama motoru DeHashed tarafından duyurulan hacklenme olayında Town of Salem’in veritabanının tamamen hacklendiği belirtildi. DeHashed ekibi; 7.633.234 kullanıcının kullanıcı adı, e-posta adresleri, şifreler, IP adresleri, oyun ve forum aktiviteleri, ödeme bilgileri ve premium kullanıcıların fatura bilgilerinin çalındığını söyledi.

İlk olarak 28 Aralık tarihinde bu veritabanına hackerlar tarafından erişildiği belirtilirken Town of Salem oyununun yapımcısı BlankMediaGames, Noel tatili sebebiyle 2 Ocak‘ta durumu farkedip bilgilerin çalındığını doğruladı. Bununla birlikte BlankMediaGames, yaptığı açıklamada şifrelerin tamamen gizlenmiş şekilde veritabanlarında saklandığını, ödeme işlemleri ise üçüncü parti firmalar tarafından yürütüldüğü için ödeme bilgilerinin veritabanlarında olmadığını belirtti.

Vampir – Köylü – Büyücü Oyunu

Sunucuların daha güvenli bir hale getirildiğini ve gelecekte böyle bir sorunun bir daha yaşanmayacağını belirten BlankMediaGames, oyuncuların şifrelerini güvenlik nedeniyle değiştirmelerini önerdi.

Biz en iyisi bu oyunu eskiden yaptığımız gibi masada oturarak arkadaşlarımızla oynayalım, sanırım böylesi daha güvenli.

İlginizi Çekebilir  H.P. Lovecraft'ın Hikayesi Oyuna Dönüşüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu