Oyun Haberleri

Tim Schafer Grim Fandango’nun Devamının Hayalini Kuruyor

grim-fandango-banner

Grim Fandango‘nun yapımcısı Tim Schafer, LucasArts’tan ayrılıp kendi şirketi Double Fine’ı kurduktan sonra tekrardan yeni oyunun hayallerini kurmaya başlamış.

Açık dünya konseptli bir Grim Fandango oyununu ilerleyen dönemde oynayabilir miyiz acaba?

Konuya gayet sıcak ve samimi yaklaşan Tim Schafer; ”Asla asla demeyin. Grim Fandango çok özel bir oyun olsa da ana karakterin durumundan dolayı hikaye biraz karışık bir noktada. Yeni bir oyun yapmamız için senaryo üzerinde çok fazla çalışmamız gerekir. Çünkü ilk oyunun bittiği noktadan sonra tatmin edici bir hikayeyi hayal etmek bile zor.”

Hayalindeki Grim Fandango oyununun ise Grand Theft Auto gibi açık dünya olmasını isteyen Schafer; ”Açık dünyada geçen, şehirde istediğiniz gibi dolaştığınız üç boyutlu bir macera oyunu yapmak isterim. Grand Theft Auto gibi oyunlar çok fazla Adventure türünde elementlere sahip. 90’lardan beri üç boyutlu, GTA’nın oynanışına benzer bir macera oyunu yapmak istiyorum.”

grim-fandango

İlginizi Çekebilir  Cthulhu Mitosunda Bir Keşif Oyunu – The Sinking City

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hayır Lütfen, Tim Schafer’ın son kusursuz oyunu bu haliyle kalsın lütfen. Tim Burton’a benzetiyorum bu adamı ben, o da Big Fish’ten sonra toparlayamadı gemiyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu