Oyun Haberleri

The Last of Us: Part 3 Senaryosu Hazır Ama Daha Vakit Var!

Oyun sektörünün önemli ismi ve The Last of Us serisinin yaratıcısı Neil Druckmann, üçüncü oyunun senaryosunun hazır olduğunu açıkladı. Ancak heyecanlanmaya gerek yok. Çünkü yapım aşamasına girmesine daha çok uzun zaman var.

Şu aralar HBO için hazırlanan The Last of Us dizi uyarlaması için danışmanlık yapan Neil Druckmann, katıldığı Script Apart Podcast programında serinin devamına ilişkin ilk defa bir açıklamada bulundu. Bu beklenmeyen açıklama elbette oyun basınında da şaşkınlıkla karşılandı.

Ne kadarını açıklayabilirim bilemiyorum ancak hikayenin dış hatlarını oluşturmuş durumdayız fakat henüz yapmaya başlamadık. Sadece bir gün başlayacağımızı biliyorum. Oyunun ilerisinde neler olacağını biraz daha keşfetmemiz gerekiyor sanırım.

The Last of Us: Part 2, 19 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alsa da, bir kısım oyuncu tarafından kullandığı dil ve temalar yüzünden de ağır eleştiriler almıştı. Şu sıralar serinin ilk oyununun da PlayStation 5 platformuna özel bir sürümüyle tekrar hazırlanacağı gündemde.

Bunları hesaba kattığımızda Naughty Dog firmasının sanki farklı yapımlara (Yeni IPlere) yönelmesi gerekiyor gibi hissediyorum. The Last of Us’a şu aşamada doyduk ve gelecek olan diziyle birlikte daha da doyacağız gibi gözüküyor. Serinin üçüncü oyunun şimdiden hazırlanıyor olmasını bilmek güzel fakat insan “Bu ne acele?” demeden de edemiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.