Dizi Haberleri

The Last Of Us Dizisi, Oyuna Sadık Kalacak Ama Farklılıklar Da İçerecek

Bu sözler serinin yaratıcısı Neil Druckmann‘a ait. Verdiği son röportajda, dizinin The Last of Us‘a olabildiğince bağlı kalacağını ancak belli noktalarda farklılığını sergileyeceğini açıkladı.

Bildiğiniz üzere HBO bir süredir The Last of Us uyarlaması üzerinde çalışıyor. İşin arkasında HBO olunca ortaya iyi bir iş çıkacağını zaten hemen anlıyorsunuz. Ancak oyundan uyarlanan filmlerde ya da dizilerde yaşanan sorunlar var. Sağlam bir hayran kitlesine sahip oyunları uyarlarken dikkat etmeniz gereken noktalar oluyor. Yoksa taşlanmanız işten bile değil.

Projenin arkasında sadece HBO yok tabii ki. Naughty Dog’un baş senaristi Neil Druckmann da projede yer alıyor. Serinin üstlenici yapımcısı olarak birkaç yıl önce birçok ödül toplayan Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin var. Bunlar gönüllerimize su serpiyor fakat çekincelerimiz yok değil.

SXSW 2021 etkinliği içerisinde IGN‘e röportaj veren Neil Druckmann, hayranların çekincelerine yönelik yeni bir açıklamada bulundu. Druckmann, dizinin oyuna sadık kalacağını ancak belli noktalarda farklılığını ortaya koyacağını belirtti.

Neil Druckmann, Uyarlama Hakkında Ne Dedi?

Uyarlama, oyuna sadık kalacak. HBO’nun senaryosunda, oyun için yazdığım diyalogları görmek çok eğlenceli. Bazen de çok daha iyi bir etkiye sahip olması için büyük ölçüde değişiklik yapılıyor. Çünkü farklı bir ortamda iş çıkartmaya çalışıyoruz

Druckmann, aslında olabildiğince dizinin sürprizini kaçırmadan açıklama yapmaya çalışmış gibi. Dizinin ilk sezonu, ilk oyunu kapsayacak. Ancak hikayenin devamlılığı için tüm olay örgüsünü birebir verecekler mi? Yani sonunda ikinci sezonda, ikinci oyunu mu göreceğiz?

Şu da bir gerçek ki projenin başlarında Neil Druckmann, buna benzer bir açıklama yapıp hayranların beklentilerine yön vermişti. Evet, dizi oyuna sadık kalacak. Ancak bölüm bölüm tüm oyunu anlatmayacak. Oyunda anlatılmayan noktalara da ışık tutacağı ve cevaplanmamış sorulara da açıklık getireceğinden bahsetmişti.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Ortaya nasıl bir iş çıkacak çok merak ediyorum. The Last of Us, ilk oyunuyla bende çok ayrı yeri olan bir oyundu. Hikaye anlatıcılığının bu kadar kuvvetli olabileceğini ilk kez bir oyunda görmüş ve sektörün ne denli evrimleştiğinin canlı bir kanıtı olarak karşıma çıkmıştı. Kim bilir, belki oyundan uyarlanacak yapımlar için de ön ayak olacak bir projedir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.