Oyun Haberleri

Tencent, “WeGame” ile Steam’e Rakip Oluyor

Yıl içinde yaptığı anlaşma ile Ubisoft’un ortağı haline gelen Tencent, bu kez Steam’e rakip olmaya hazırlanıyor. Tencent’ın sahip olduğu WeGame platformu, uluslararası pazara çıkarak dünyaca ünlü dijital oyun platformu Steam’in alanına giriyor.

Çinli oyun devi Tencent, geçtiğimiz yıl Steam’la rekabet edebilecek olan WeGame oyun platformunu duyurmuştu ancak WeGame’in uluslararası pazara çıkıp çıkmayacağı bilinmiyordu ki firmanın platformun uluslararası versiyonunu yayınlayacağı ortaya çıktı. Tencent sözcüsü, “WeGame’in Hong Kong versiyonu şimdilik geliştiriliyor. Bu sürüm, uluslararası kullanıcılar için mevcut olacak ve bu platformu küresel pazara daha fazla Çin yapımı oyunlar getirmek için kullanacağız” diye konuştu.

WeGame şu an için az hareketli bir profile sahip olsa da; Tencent‘ın League of Legends’ın geliştirisi Riot Games, mobil oyun şirketi Supercell, Activision Blizzard gibi birçok şirketin sahibi olduğu düşünüldüğünde, yeni platformun Steam karşısında şansı o kadar da düşük olmayacak gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Hearthstone, Akıllı Telefonlara da Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu