Oyun Haberleri

Steam Next Fest’te İddialı Bir Türk Oyunu Yer Alıyor: Anord

Oyun platformu Steam’ın yeni oyunları tanıtacağı Next Fest’te Anord adlı iddialı bir Türk oyunu da yer alacak.

Steam’in ilk Next Fest‘i 2019 yılında gerçekleşmiş ancak oyun platformunun yeni oyunları tanıttığı etkinliğin ikincisi pandemi nedeniyle Şubat ayında ve 628 yeni oyunla yapılmıştı. Bu yılın ikinci festivali ise 13 Haziran’da başlayacak. Next Fest‘te aralarında Türk oyunu Anord’un da yer aldığı yüzlerce demo oyun severlerle buluşacak. Anord’un demosu ücretsiz olacak.

Görsel efekt sanatçısı Güray Gürsoy tarafından tasarlanan Anord adlı oyunun ilginç konusu ve olağanüstü görselleri ile dikkat çekiyor. Dünyayı büyük teknoloji şirketlerinin yönettiği bir zamanda geçen oyunda, oyuncuların kontrol edeceği karakter Anord bir Cyborg ve kendisi gibi bir grupla dünyayı SNC adlı şirketten kurtarmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

SNC (Sun’s Nation Cooperation) adlı bilişim şirketi ‘Hook’ adını verdiği bir deneyle uzaydan bir gök cismini madencilik yapmak üzere güneş sistemimize taşımaya çalışırken bilinmeyen bir evrenden bir gezegeni güneş sistemine dahil ediyor.

Bu olay dünyanın dengesini tamamen altüst edince insanlar hayatta kalmak için yer altına çekiliyor. Bilinmeyen bir gezegenin güneş sistemine eklenmesinin bir yanlışlık değil, planlı bir girişim olduğuna inanan insanlar aralarında Anord’un da olduğu Cyborgları üreterek SNC ile mücadele ediyor.

2.5 Boyutlu Platform-Aksiyon Oyunu

Korku, bilim-kurgu temalı, 2.5 boyutlu platform-aksiyon oynanışlı, bağımsız bir masaüstü oyun olan Anord‘da, oyun mekanikleri ve oynanışı öne çıkıyor. Karakter gelişim sistemi ve rastgele üretilen oyun alanı sistemi Anord‘un uzun süre oynanmasına imkan veriyor. Ayrıca oyunda farklı tiplerde çok silah var ve bu silahlar çeşitli şekillerde kullanılabiliyor.

Çocukluk Hayali Anord ile Gerçekleşti

Anord‘un tasarımcısı Güray Gürsoy, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü‘nde lisans eğitimini ve Görsel İletişim Tasarımı yüksek lisansını tamamladı. Üniversite öğrenciliği sırasında görsel efekt üzerine çalışmaya başlayan Gürsoy, 17 yıldır ülkenin büyük post-prodüksiyon şirketlerinde ve freelance olarak görsel efekt sanatçılığı yaptı. Antisilence ve Malt gruplarında davulcu olarak yer alan Güray Gürsoy bu gruplarla 2 albüm çıkardık. Son 5 yıldır oyun tasarımı ve kodlaması üzerine yoğunlaşan Gürsoy, çocukluk hayali olan oyun yapımını Anord’la gerçekleştirdi. Oyunu buradan incelebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  DOOM Eternal Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.