Oyun Haberleri

Sessiz Rol Yapma Oyunu Alice is Missing’de Konuşmak Yasak Mesajlaşmak Serbest!

Werewolf 5E, Altered Carbon ve Kids on Bikes oyunlarının geliştiricisi Hunters Entertainment ile Renegade Game Studios, farklı bir rol yapma oyunu ile oyunseverlerin karşısına çıktı. Telefon mesajlarıyla oynanan “Alice is Missing” adlı RPG için Kickstarter‘da kampanya başlatıldı.

“Icarus: A Storytelling Game About How Great Civilizations Fall”un yaratıcısı Spencer Starke‘ın yeni projesi olan “Alice is Missing”; Silent Fall‘da lise öğrencisi olan Alice Briarwood‘un ortadan kaybolmasını konu alıyor.

Tamamen mesajlaşma üzerine kurulmuş bir rol yapma oyunu olan “Alice is Missing”de oyuncular, 90 dakika boyunca diğer karakterlerle konuşamayacak, sadece telefonlarından mesaj atabilecekler.

3 ila 5 oyuncunun 2-3 saat oynayabileceği yeni RPG‘de, oyuncular ilk 45 dakikada karakterlerini, Alice ile ilişkilerini ve birbirleriyle bağını oluşturacak. Geri kalan 90 dakikada ise sırları ve açığa çıkarılmayı bekleyen ipuçlarını toplayıp Alice’in nerede olduğunu ve kayboluşunun ardındaki kişiyi bulmaya çalışacaklar.

Kickstarter‘da kampanyası başlatılan “Alice is Missing” için 10 dolar bağış yapanlar oyunun PDF‘ini alacak. 20 dolar yatıranlar oyunun basılı versiyonunu, 40 dolardan ve fazlasını verenler ise Roll20 versiyonunu da elde edecek.

Oyunu, Kickstarter‘daki sayfadan inceleyebilirsiniz. Hunters Entertainmet‘ın oyun için hazırladığı 90 dakikalık müzikli zamanlayıcısına da aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Vampire Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu