Oyun Haberleri

QuakeCon 2021 Yayın Programı ve Çekilişler Duyuruldu

QuakeCon‘un eğlenceli atmosferini evlerimizde yaşayabileceğimiz küresel çevrimiçi etkinlik QuakeCon at Home‘a sadece bir hafta kaldı.

Çıkmış ve çıkacak oyunlar hakkında haberler, turnuvalar, bağış toplama etkinliği, yavru köpekler, müzikal performanslar, çekilişler, ünlü yayınları, geliştirici panelleri ve canlı yayınları ile QuakeCon etkinliği 19 Ağustos‘ta başlayacak.

19 Ağustos 2021 tarihinde, TSİ 21.00‘de kısa bir Hoş Geldin Mesajı ile başlayacak QuakeCon at Home‘da hemen hayran odaklı panellere geçilecek.

1. günün panellerinde Bethesda geliştiricileri yeniliklerden, bizi nelerin beklediğinden bahsedecek ve yıldönümlerini kutlayan en büyük oyunlarından olan Quake ile The Elder Scrolls V: Skyrim hakkında konuşacak.

2. ve 3. gün, QuakeCon‘u QuakeCon yapan oyun ve etkinliklerin yanı sıra dünyanın her yerinden bağış yayınlarının, topluluğun, ünlü misafirlerin ve daha fazlasının yer aldığı çeşit çeşit, eğlence dolu paneller düzenlenecek.

QuakeCon Yayın Takvimi

19-20 Ağustos, Perşembe ve Cuma

 • “Welcome to QuakeCon 2021 with Pete Hines & Erin Losi” (Pete Hines ve Erin Losi ile QuakeCon 2021’e Hoşgeldiniz): 19 Ağustos, TSİ 21.00
 • “Celebrating 25 Years of Quake with id Software and Machine Games” (id Software ve MachineGames ile Quake’in 25 Yılını Kutluyoruz): 19 Ağustos, TSİ 21.05. id Software’den Kevin Cloud ve Marty Stratton ile MachineGames’ten Jerk Gustafsson 25. yıldönümünde orijinal Quake’in etkisini ve mirasını konuşacak.
 • “Deep Dive into DEATHLOOP with Arkane Lyon” (Arkane Lyon ile DEATHLOOP’a Derinlemesine Dalın): 19 Ağustos, TSİ 21.30. Arkane Lyon, yakında PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkacak olan DEATHLOOP hakkında hayranları bilgilendirecek ve çok oyunculu modla ilgili özel bir konuşma yapacak.
 • “Fallout 76: Making Appalachia Your Own with Fallout Worlds” (Fallout 76: Fallout Worlds ile Appalachia’ı Kendinize Ait Hale Getirin): 19 Ağustos, TSİ 22.00. Oyunun nasıl evrildiğini konuşan Fallout 76 geliştirici ekibini dinleyin ve gelecek Fallout Worlds Güncellemesi’ne yakından göz atın.
 • “Inside the Award-Winning The Elder Scrolls Online with ZeniMax Online Studios” (ZeniMax Online Studios ile Ödüllü The Elder Scrolls Online’a Yakından Bakış): 19 Ağustos, TSİ 22.30. Matt Firor ve Rich Lambert hayranlar için ESO’ya daha yakından bir bakış sunuyor ve oyuna yapılan harika eklemeler ile yeni oyuncuları ödüllü MMO’da nelerin beklediğini konuşuyor.
 • “Reliving the Opening of Skyrim with the Creators from BGS” (BGS Yaratıcıları ile Skyrim’in Başlangıcını Yeniden Yaşayın): 19 Ağustos, TSİ 23.00. Hey sen! Sonunda uyandın. Skyrim’in 10. Yıldönümünü kutlayın ve geliştiriciler geliştirme sürecinde yaşadıkları hikâyeleri paylaşıp anıları hatırlarken Skyrim’in başlangıç kısımlarını izleyin.
 • “DOOM Eternal Studio Update with Marty and Hugo” (Marty ve Hugo ile DOOM Eternal Stüdyo Güncellemesi): 19 Ağustos, TSİ 23.30. id Software’den Marty Stratton ve Hugo Martin hayranlarla DOOM Eternal’daki en son gelişmeleri paylaşıyor.
 • “ANZ – Fallout 76 End-Game Guide” (Avustralya ve Yeni Zelanda – Fallout 76 Oyun Sonu Rehberi): 20 Ağustos, TSİ 06.00
 • “ANZ – Fallout 76 – Playing with UFC Middleweight Rob Whittaker” (Avustralya ve Yeni Zelanda – Fallout 76 – UFC Ortasıklet Şampiyonu Rob Whittaker ile Oynuyoruz): 20 Ağustos, TSİ 07.30

20-21 Ağustos, Cuma ve Cumartesi

 • “UK – Fallout 76 – UK Stream Team Build-a-Thon” (İngiltere – Fallout 76 – İngiltere Yayın Ekibi İnşa Yarışması): 20 Ağustos, TSİ 16.30
 • “UK – Let’s Talk Quake with Digital Foundry” (İngiltere – Digital Foundry ile Quake’i Konuşuyoruz): 20 Ağustos, TSİ 17.45
 • “DEATHLOOP Meets its Makers” (DEATHLOOP Yaratıcılarıyla Tanışıyor): 20 Ağustos, TSİ 21.15
 • “WeRateDog’s Matt Nelson and Pete Hines Rate Dogs & More” (WeRateDogs’dan Matt Nelson ve Pete Hines Köpekleri ve Diğer Şeyleri Puanlıyor): 20 Ağustos, TSİ 22.30
 • “Code Orange vs Quake Music Video Debut” (Code Orange vs Quake Müzik Videosu İlk Gösterimi): 20 Ağustos, TSİ 23.15
 • “Alienware – Fundraising and Raising Heck with Anna Maree” (Alienware – Anna Maree ile Bağış Toplama ve Ortalığı Birbirine Katma): 21 Ağustos, TSİ 00.00
 • “The Elder Scrolls Online – Dungeon Speed Run Competition” (The Elder Scrolls Online – Zindan Yarışı): 21 Ağu, TSİ 01.30
 • “Exclusive Musical Performance by Trivium” (Trivium Özel Müzik Performansı): 21 Ağustos, TSİ 03.00
 • “Skyrim – 10th Anniversary Interactive Fun Run with Gus Johnson” (Skyrim – 10. Yıldönümü Gus Johnson ile Etkileşimli Eğlence): 21 Ağustos, TSİ 04.00
 • “ANZ – The Elder Scrolls Online – Mates of Oblivion Dungeon Runs” (Avustralya ve Yeni Zelanda – The Elder Scrolls Online – Oblivion Kankaları Zindan Yarışı): 21 Ağustos, TSİ 07.30
 • “ANZ – The Elder Scrolls Online – MissMollyMakes An Epic Banquet” (Avustralya ve Yeni Zelanda – The Elder Scrolls Online – MissMollyMakes’in Destansı Ziyafeti): 21 Ağustos, TSİ 08.45

21-22 Ağustos, Cumartesi ve Pazar

 • “UK – DOOM Eternal – ‘Prayer vs Slayer’” (İngiltere – DOOM Eternal – “Prayer vs Slayer”): 21 Ağustos, TSİ 16.30
 • “UK – ESO – Through Flames of Ambition with the UK Stream Team” (İngiltere – ESO – İngiltere Yayın Ekibi’yle Flames of Ambition’ın İçinden): 21 Ağustos, TSİ 17.45
 • “DOOM Eternal BATTLEMODE Community Bonanza!” (DOOM Eternal BATTLEMODE Topluluk Çılgınlığı!): 21 Ağustos, TSİ 21.15
 • “Fallout 76 – C.A.M.P. Love It or Nuke It” (Fallout 76 – C.A.M.P. Sev ya da Patlat): 21 Ağustos, TSİ 22.30
 • “Quake World Championship Grand Finals” (Quake Dünya Şampiyonası – Büyük Final): 21 Ağustos, TSİ 23.45
 • “The Elder Scrolls Online – Live Art Creation” (The Elder Scrolls Online – Canlı Görsel Tasarımı): 22 Ağustos, TSİ 01.30

Türkiye Yayın Takvimi

20 Ağustos, Cuma

 • Ohzman ile DOOM Eternal: The Ancient Gods: 20 Ağustos, TSİ 17:00

Twitch.tv/ohzman

 • LoveThyMonster ile QuakeCon Özel ESO: 20 Ağustos, TSİ 19:00

Twitch.tv/lovethymonster

21 Ağustos, Cumartesi

 • Emin Çıtak ile QuakeCon Özel ESO: 21 Ağustos, TSİ: 15:00

Twitch.tv/emin_citak

 • Samet Basri Taşlı, Beril Sergün ve Orhun Kayaalp ile Fallout 76 Partisi: 21 Ağustos, TSİ: 17:00

Twitch.tv/berylvenus

Twitch.tv/solufain

Twitch.tv/orhunthehun

 • 19:00 H1vezZz ile Quake Nostaljisi: 21 Ağustos, TSİ: 19:00

Twitch.tv/h1vezzz

Yardım Girişimleri

QuakeCon‘un bağış toplama geleneği, hem küresel hem de yerel anlamda yeniden devam ettiriliyor. QuakeCon izleyicileri doğrudan resmi QuakeCon yayını aracılığıyla Asian Americans Advancing Justice (AAJC), NAACP Legal Defense and Educational Fund, The Trevor Project ve UNICEF gibi hayır kurumlarına bağışta bulunabilecek.

Ayrıca QuakeCon‘a özel yeni “Pugcubus” ve “Catloop” kıyafetleri de satışa çıkacak. Custom Ink bu kıyafetlerden elde ettiği tüm geliri hem uzun süredir destekçisi oldukları Dallas’taki hayvan sahiplendirme vakfı Dallas Pets Alive‘a hem de dünyanın dört bir yanındaki her türlü hayvan dostunun imdadına koşan uluslararası FOUR PAWS vakfına bağışlayacak. Ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Oyun İçi Hediyeleri

DOOM Eternal QuakeCon Slayer Görünümü: DOOM Eternal oyuncuları oyun içi QuakeCon Slayer görünümüne, simgesine ve oyuncu rozetine tüm platformlarda ücretsiz sahip olabilir. 19 Ağustos’tan 2 Eylül’e kadar alınabilir.

account.elderscrollsonline.com adresinden ESO ile Twitch hesaplarını bağlayan ve ESO yayınlarından birini gereken minimum süre boyunca izleyen (15 dakika) hayranlar, bir Ouroboros Crown Crate’i ve bir Flame Atronach Pack Wolf pet’inin bulunduğu bir Twitch Drop’u alacak.

QuakeCon sırasında Quake Champions‘a giriş yapanlar ve bu yıla özel QuakeCon 2021 Gauntlet silah görünümünü, profil simgesini ve levhasını kazanacak! 23 Ağustos’a kadar geçerli.

QuakeCon İndirimi

Seçili Bethesda oyunlarında; Fallout 76’da %67, DOOM Eternal Deluxe Edition’da %75, Dishonored®: Death of the Outsider™ – Deluxe Bundle’da %85 ve başka devasa indirimler içeren tüm dijital vitrinlerdeki QuakeCon 2021 Bethesda İndirimi’ne göz atın. Bu indirimler şu anda geçerli.

Resmi QuakeCon Twitch Takımı

BYOC etkinliğinde arkadaşlarla oyunlar oynamak ve paylaşmak QuakeCon’un temeli. Bu yıl, küresel QuakeCon topluluğu resmi QuakeCon Twitch Takımı aracılığıyla bir kez daha toplanıp kenetlenecek. Takım; QuakeCon’u kutlayacak, oyunlar oynayacak ve paylaşacak, QuakeCon’un desteklediği yardım kurumları için de para toplayacak. Bazı oyuncular QuakeCon Twitch Takımı sayfasında öne çıkarılacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.