Oyun Haberleri

Project Eternity Adım Adım Geliyor

Project Eternity banner

Haberi görenler neyden bahsettiğimizi bilsinler diye başlıkta “Project Eternity” adını kullandık ancak bundan sonra “Pillars of Eternity” adını kullanacağız. Oyun artık bir proje olmaktan çıkıp oyun halini almaya başladı.

Hatırlamayanlar için hatırlatalım; Project Eternity’nin Kickstarter projesi, 1.100.000 dolar bir hedef koymuş ve 3.986.000$ yardım toplayarak rekor kırmıştı. Şimdi ise oyundan ilk görüntüler yayınlandı.

pillars-of-eternityOyunun neden bu kadar çok yardım topladığını ve bu kadar beklendiğini söyleyelim; çünkü oyunun yapım ekibinde efsane oyunların yaratıcı isimleri var. Bir RPG efsanesi olan Planescape: Torment’ın yaratıcısı Chris Avellone, Orijinal Fallout fikrinin arkasındaki isim Tim Cain, Icewind Dale serisinin baş tasarımcısı Josh Sawyer bu oyunun başındaki isimlerden bazıları.

Hedefleri ise; Baldur’s Gate gibi etkili dövüş ve araştrma olsun, Icewind Dale’daki gibi zindanlar ve yapılar olsun, Planescape: Torment’taki gibi güçlü bir anlatım ve hikaye olsun.

İşte bu hedeflerle ve arkalarındaki büyük destekle yola çıkan ekip, Obsidian Entertainment adı altında “Project Eternity” ismini de “Pillars of Eternity” (Sonsuzluk Sütunları) olarak değiştirdi ve ilk görüntüleri yayınladı. Oyun ayrıca hem Steam üzerinden hem de GOG üzerinden satışa çıkacak.

Biz daha fazla konuşmayalım ve sizi “old school” mantığı ile yapılmış muhteşem RPG oyununun ilk videosu ile başbaşa bırakalım. 2014 yılın en çok beklenen 10 RPG‘si arasında bulunan oyunun videosu: işte Pillars of Eternity;

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.