Oyun Haberleri

Pokemon GO Oyunu İran’da Yasaklandı

pokemon-go-banner

Android ve iOS platformlarının en popüler oyunlarından biri olan Pokemon GO bir yasaklama kararı ile karşı karşıya!

Peki Pokemon GO neden yasaklandı?

Henüz Türkiye’de resmi olarak çıkmamış olsa da Pokemon GO dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de en çok oynanan mobil oyunlardan bir tanesi. Android ve iOS yani iPhone cihazlarında oynanabilen Pokemon GO son olarak pek çok Asya ülkesinde çıktı ki Türkiye çıkış tarihi de merakla bekleniyor. Ancak Bir ülke oyun henüz orada çıkmamış olsa da şimdiden Pokemon Go’ya yasak getirdi.

Nintendo_Pokemon_GO-1200-80

İran’da “güvenlik” gerekçesiyle Pokemon Go yasaklandı. Güvenlik ile ilgili ne tür çekincelerin olduğu ise belirtilmedi. Böylece İran, Pokemon Go oyununu toptan yasaklayan ilk ülke İran oldu!

Bundan önce Suudi Arabistan’da Pokemon Go’ya karşı bir fetva yayımlanmıştı. Ayrıca bazı özel durumlarda belli kişilerin Pokemon Go oynamasına yasak getiriliyor. Örneğin ABD, New York’ta cinsel suçlardan sabıkası olup da şartlı tahliye edilmiş 3000 kişinin Pokemon Go oynaması yasak.

Kaynak: Sözcü

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Dijital Kart Oyunu Geliyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanların eğlenmesi,mutlu olması yasak İran’da, nefret ediyorlar mutlu insandan ve hiç çekemiyorlar.Bir gün o yasakları umarım bi taraflarına girer ve o halk feci şekilde intikamını alır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu