Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Playstation 5 ve Yeni Oyun Bilgileri Sızdırıldı

Playstation 5 ve Yeni Oyun Bilgileri Sızdırıldı

Playstation 5‘in Sony tarafından resmen duyurulması ve hatta web sitesinin yayınlanmasının ardından yeni konsolda neler göreceğimiz merak edilir oldu. Çıkış tarihi açıklanmayan Playstation 5 için geçtiğimiz gün heyecanlandıran bir paylaşım kısa bir süre yayında kaldı. Paylaşımda GTV VI‘dan da bahsedildi.

Bir sosyal medya grubunda, eski bir Sony çalışanı olduğunu söyleyen kişi, Playstation 5 ile ilgili bazı bilgiler paylaştı ve yaklaşık 4 dakika sonra paylaşımını kaldırdı. Paylaşımında, Rockstar Games‘in GTA VI’yı yayınlayacağını ve oyunun Playstation 5 piyasaya çıktıktan çok kısa bir süre sonra yayınlanacağını belirtti. Playstation 5, sonraki dönemde GTA VI oyunu ile bundle olarak da piyasaya çıkabilir. GTA VI’nın şu sıralar ses miksajlarının tamamlanmak üzere olduğu da belirtildi.

GTA VI haritası konsept çizimi

GTA VI haritasında tanıdığımız yerlerin de olacağı iddia edildi. Los Santos, Liberty City, Vice City ve San Andreas eyaleti, yeni oyunun haritasında yer alacak.

Marvel Oyunları da Yolda!

Bununla birlikte Playstation 5, Marvel tutkunlarını da mutlu edecek. 2020’in yaz döneminde yeni Marvel oyunları da Playstation 4 oyuncuları için gelecek. Özellikle Avengers oyununun ismi geçiyor.

İlginizi Çekebilir  Todd McFarlane Bu Sefer de Spawn Oyunu Yapmak İstiyor

Marvel ve Sony, yeni oyunlar için de ciddi bir iş birliği yapmış gibi görünüyor. Playstation 5 için pek çok Marvel oyunu daha yayınlanacakmış.

Bununla birlikte pek çok Playstation oyuncusunun beklediği geri uyumluluk konusunda maalesef bir bilgi yok ancak bir dönem, Playstation 5 konsolunun Playstation 3 ve Playstation 4 oyunlarını da destekleyeceği söylentileri ortaya çıkmıştı. Umarız bu konuda oyuncuları sevindirecek adımlar atılır.