Oyun Haberleri

PlayStation 5 Arayüz Görüntüleri Paylaşıldı

Bir ay sonrasında oyuncularla buluşacak PlayStation 5’in arayüzü ve kontrol merkezi görüntüleri paylaşıldı.

Yeni nesil oyunculuğa artık bir aydan daha kısa bir süre kaldı. Microsoft ve Sony, konsolların özelliklerini ince detaylarına kadar açıkladılar. Tabii bazı noktalarda konsolların nasıl karşımıza çıkacağını bilemiyoruz. PlayStation kanalında paylaşılan yeni bir video ile yeni konsolun arayüzüne de yakından bakma şansı yakaladık.

Videoda, dinlenme modundan çıkan bir konsol hikayesi çiziliyor. Bir yandan yapılabilecek aktiviteler gösterilirken, bir yandan da yeni nesil konsolun yeni oyunlarından Sackboy: A Big Adventure oyunu oynanıyor.

Gözlerden kaçmayan detay ise arayüzün daha akıcı ve hızlı olması. PlayStation 4 arayüzü oldukça hantal kalıyor hatta çoğu zaman garip hatalar veriyordu. Neredeyse 7 yıllık bir konsol olmasına karşın çözülemeyen sorunları vardı. Ancak görünen o ki PlayStation 5 ile bu günler geride kalacak.

Yeni arayüzün bir diğer özelliğiyse tek bir buton ile sosyal akışa bakabilmemiz. Buradan arkadaş listemizdeki arkadaşlarımızın neler yaptığına bakabildiğimiz gibi firmaların duyurulara ve açıklamalara da yer verilmiş. Ayrıca oyunda takıldığımız yerle alakalı hızlıca yardım alabileceğimiz bir menü de var.

Son olarak videoda değinmek istediğimiz nokta paylaşılabilir ekran kartları oluşturulabilmesi. Böylece bir oyunu oynarken, arkadaşımızın oyununa bağlanıp ikinci bir ekranda arkadaşımızın oyununu izleyebiliyor ve onunla konuşabiliyoruz. Tabii bunun için düzgün ve hızlı bir internet bağlantısı gerekecek gibi.

Sony’nin yeni arayüzünü oldukça başarılı buldum. Siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki bağlantı üzerinden videoyu izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  d20 Masaüstü Oyun Kulübü 5 Ağustos’ta Açılıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu