Oyun Haberleri

Planescape: Torment Yenileniyor – Sigil’den Yola Çıktı Yiğitler!

Kıymetini bilenler tarafından bugüne kadar yapılmış en muhteşem oyun olarak görülen Planescape: Torment için sıcak gelişmeler kapımıza dayanmış durumda. Her ne kadar etrafta dolaşan teaser-vari bilgiler bizi neyin beklediğini ayan beyan ortaya koysa da, resmi açıklamalar için 1-2 gün daha beklememiz gerekiyor.

Takip etme fırsatı bulamayanlar veya kaçıranlar için olayların buralara nasıl geldiğini kısaca bir anlatalım isterseniz. Her şey, önce BioWare, yakın geçmişte de Beamdog firmasının kuruculuğunu yapan, canımız ciğerimiz Trent Oster‘in “Tatilinizi bir merkez çevresinde planlamanın iyi bir fikir olduğunu duydum: PlanEscape.com” tweetiyle başladı. (PlanEscape esprisi gözden kaçmasın, yıllarca böyle diyenleri gördüm ben. :) )

Bundan kısa bir süre sonra Dungeons and Dragons‘ın resmi Facebook sayfasındaki “Yakın zamanda şöyle bir geri sayımla karşılaştık. Plan Escape? Kimsenin bu konuda bir fikri var mı?” sorusu üzerine Planescape aşıkları olarak acaba Wizards of the Coast, D&D 5E ile başlayan eski diyarları güncel sisteme kazandırma çalışmalarına Planecape‘i de mi dahil etti, Planecape ile ilgili yeni masaüstü FRP kitapları mı geliyor diye düşünmeden edemedik.

Linki verilen siteye tıkladığımızda bizi dümdüz siyah bir ekran ve bir geri sayım karşılıyor.

Ben bu yazıyı yazdığım sırada geri sayımdaki son durum

28 Mart’ı 29 Mart’a bağlayan gece yarısında biteceği anlaşılan geri sayımı kurcalamaktan kendilerini alamayan internet kurtları, sayfanın kaynak kodları arasında secret=”0x50 0x53 0x54 0x45 0x45″ satırını buldular. Bu hexidecimal değerleri ASCII’ye çevirdiklerinde ise karşılarına PSTEE çıktı. Yani Planescape Torment: Enhanced Edition confirmed!

/v/ forumlarında yer alan, resmi olarak doğrulanmamış ekran görüntüleri

Ben şahsen Planescape evreninde geçen yepyeni bir oyunu tercih ederdim, çünkü özellikle paket haline getirilen modlar sayesinde oyun yüksek çözünürlük, kullanıcı dostu çağdaş özellikler gibi bir çok güzelliğe zaten kavuşmuştu. Yine de Torment Torment’tir, ne gelirse tekrardan oynayacağız, el mahkum…

Bu süre zarfında sizi buraya alalım ve düzlemlerin sonsuz topraklarına adım atın!

GÜNCELLEME (28.03.2017 21:46)

Fragman da ortaya çıktı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.