Oyun Haberleri

Overwatch’un Beta Tarihi Belli Oldu

blizzard-overwatch-banner

Blizzard uzun zaman sonra yeni bir oyun evreni yayınlıyor: Overwatch. Tabii ki, Hearthstone ve Heroes of the Storm gibi oyunlar yayınladı fakat bu ikisi önceki oyunlarının evrenleriyle bağlantılı. Bu yüzden biraz meraklıyız. Bakalım Blizzard, ya da başka bir deyişle neo-Blizzard (2006-2007 sonrası Blizzard) neler yapacak.

Overwatch online bir FPS. İçerdiği karakter çeşitliliği sebebiyle oldukça ilgi çekici duruyor. Oyunun betası 27 Ekim’de oynanabilir olacak fakat sadece Kuzey Amerika için. Avrupa ve Asya için tarihler henüz belli değil. Bu konuda Blizzard‘ın oldukça eleştiri aldığını söyleyebiliriz. İnsanlar eleştirmekte haklı da. Kuzey Amerika’ya hep bir öncelik tanınıyor. Tamam öncelik tanınmasını anlayabilirim. Bu konuda bir sıkıntı yok fakat öyle davranıyorlar ki geri kalan serverları pek umursamıyorlar gibi bir görünüm oluyor (Gerçi sık sık bütün serverları çöküyor). Hatta Battle.net forumlarını takip ediyorsanız genelde moderasyon bile Kuzey Amerika kısmında daha düzgünken Avrupa’da bir özensiz. En azından bizler için de bir tarih verebilirlerdi. Sadece ‘Daha sonra’ şeklinde bir açıklama yapmak hoş değil.

İlginizi Çekebilir  Brian Mitsoda, Vampire: the Masquerade - Bloodlines 2'nin Yapım Kadrosundan Ayrıldı!

overwatch

Başka eleştireceğim nokta da betanın sadece Windows‘a açık olacak olması. Bir çoğunuz Mac OS kullanıcısı olmayabilirsiniz ama Blizzard bütün oyunlarını Apple‘ın işletim sistemi için de yayınlıyor. Genelde de Mac OS sürümleri az test edilmekten dolayı oldukça hatalı ve hantal oluyor. Betanın Mac OS‘u kapsamayacak olması bu konuda çok iyi bir haber değil.

Yazan: Ege Tülek
Kaynak: LEVEL

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu