Oyun Haberleri

Osmanlı İmparatorluğu, Gathering Storm Ek Paketi ile Civilization VI’ya Geldi!

Sid Meier’s Civilization VI oyuncularının bekledikleri Gathering Storm ek paketinden Osmanlı da çıktı. Sid Meier’s Civilization’ın Youtube kanalında paylaşılan “Civilization VI: Gathering Storm – First Look: Ottomans” videosunda Osmanlı lideri, birlikleri ve uygarlığı tanıtılıyor.

Gathering Storm’da Osmanlı uygarlığının Lideri Kanuni Sultan Süleyman olarak belirlenmiş. Beyefendi grubunun solisti Yiğit Vatansever’in seslendirdiği Kanuni’nin oyundaki en büyük yardımcısı kuşkusuz Grand Vizier (Başvezir) Pargalı İbrahim Paşa… Hem askeri hem de diplomasi kunusunda başarılı olan Başvezir, diğer uygarlıkların şehirlerine atanabiliyor.

YouTube player

Mevcut kanunları yazdırıp, bunları sıkı şekilde uygulamasıyla tanınan Kanuni Sultan Süleyman‘ın ordusundaki Janissary (Yeniçeri) ünitesi, Musketman sınıfı yerine geçiyor, yarı fiyatına yapılabiliyor ve daha güçlü… Dönemin güçlü deniz ünitesi Barbary Corsair kıyı saldırılarında oldukça etkili ve yağma yaparken hareket puanı harcamıyor. Osmanlı uygarlığındaki Grand Bazaar (Kapalıçarşı), bankanın yerini tutarken, şehirdeki diğer kaynaklara göre daha fazla altın üretiyor.

Muhteşem Süleyman‘ın başında bulunduğu Osmanlı Uygarlığı’nın bulunduğu Gathering Storm paketi 14 Şubat’ta çıkacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı Tides of Existence Oyunu Destek Bekliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.