Oyun Haberleri

Obsidian’ın Yeni Oyunu Tyranny, Batıktan Çıkan Bir Hazine

tyranny-banner

Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas gibi muhteşem rol yapma oyunlarına imza atan başarılı oyun yapım firması Obsidian Entertainment, geçtiğimiz günlerde Tyranny oyununu duyurdu.

Tyranny oyununun az kalsın iflas eden Obsidian’in batıktan çıkardığı bir hazine olduğunu biliyor muydunuz?

Öncelikte Tyranny’nin hikayesini çok az hatırlatalım. Büyüsel bir kıyamet yaşanmıştır, iyi ve kötü arasındaki denge bozulmuş ve kötüler kazanmıştır. Tyranny böyle bir atmosferde geçecek bir oyun olacak.

tyranny6

Takvimler 2012 yılını gösteriyordu. O dönemde Obsidian, Xbox One için Stormlands isimli bir oyun hazırlıyordu. Stormlands, kötülerin kazandığı ve kıyametin yaşandığı topraklarda geçecek fantastik bir oyun olacaktı. Fakat oyun iptal edildi! O yıl, zaten az kişiyle büyük işler çıkarmaya çalışan Obsidian, 30 çalışanıyla yolları ayırmak zorunda kaldı.

Akıllıca bir karar

2009 yılından 2012 yılına kadar geliştirilmeye çalışılan bir oyunun aniden iptal edilmesi Obsidian’ı maddi krize sokmuştu tabii. Obsidian buna rağmen akıllıca bir karar aldı ve Stormlands fikrini Microsoft’a vermedi.

Aradan yıllar geçti, kötülerin kazandığı ve büyü kıyametinin yaşandığı oyun fikri yeniden hortladı. Batmak üzere olan bir şirket şimdi o batıktan bir hazine çıkardı ve bu sene sonunda bizlere bu hazineyi sunacak. Kısacası Tyranny oyununda karşımıza çıkacak olan hikayenin temelleri uzun seneler önce atılmıştı.

tyranny1

Hikaye çok daha eskilere dayanıyor

Obsidian’ın CEO’su Feargus Urquhart hikayeyi daha da eskilere götürüp şunları söylüyor: “Tyranny’deki fikir ilk olarak 2006 yılında üzerinde çalıştığımız Fury isimli oyun için aklımıza gelmişti. Fury oyununda büyü kıyametinin yaşandığı çorak bir atmosfer planlamıştık. Sonrasında 2009 yılında yine üzerinde çalıştığımız Defiance oyununda da kötülerin kazandığı bir dünya tasarlamıştık. Sonra Defiance’ı biraz değiştirip Xbox One için Stormlands oyunu üzerine çalışmaya başladık. Oyunun iptal edilmesinden sonra bu fikirler raftan yeniden indi.”

Ve karşımızda: Tyranny!

Tyranny’nin bu yıl sonuna doğru çıkması planlanıyor. Umarız kötülerin kazandığı ve büyü kıyametinin yaşandığı bu fikir yine patlamaz!

Tyranny ile ilgili ekran görüntüleri ve tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz:

Obsidian’dan Yepyeni Rol Yapma Oyunu – Tyranny

İlginizi Çekebilir  HEX: Shards of Fate – Chronicles of Entrath'ın 2. Bölümü Yayınlanıyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu tür oyunlarda zorluk seviyesine göre item farklılıkları olması gerektiğini düşünüyorum.hatta tasarım olarak farklı item lar olmalı.bir de her item’ın yerine belli olmamalı ve her kesişinde düşeceğinden emin olmamalısın..Pillars of eternity mesela eğer bu saydıklarım olsaydı hala oynuyor olurdum ,bunun yerine bir buçuk kez oynayıp bıraktım::/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu