Oyun Haberleri

Nükleer Kış Geldi!

Fallout 4 Banner

The Survivor 2299’da bulunan ilk sayaç sıfırlandı.

Günlerdir merak edilen sitenin içeriğine ilişkin bilgiler ortaya çıktı. İşte karşınızda detaylar.

Fallout 4’ü işaret eden thesurvivor2299.com sitesindeki ilk sayaç sonunda sıfırlandı. Günlerdir takip edilen sitenin Fallout 4’e ilişkin ilk bilgileri paylaşacağı düşünülüyordu. Gizlenmiş kodlar, mors alfabesi derken birçok forumda ve platformda tüm mesajlar çözülmeye çalışıldı.

Biz de Frpnet olarak bu siteyi yakından takibe aldık. Bir Fallout hayranı olarak, çıkan her haberi titizlikle inceledim. Şimdi ise mutlu sona ulaştık. Ancak bu süreç içerisinde saç baş yolduğum dakikalarda oldu. Sayacın bitimine son 1 saat kala, The Survivor 2299 sitesi kapandı. Çökme ihtimali üzerinde de duruluyor. Yüksek ihtimalle arayüzü değiştirmek için yetkililer tarafından kapatılmıştı.

Daha sonrasında açılan sitedeki sayaç yenilendi ve bu sefer 12 saat sonrasını göstermeye başladı. Ancak bunun da bir tür teknik hata olduğu anlaşıldı ve sonrasında 11 dakika olarak düzeltildi. Süreç bittiğinde karşımızda bu kodlanmış bilgiyi bulduk:

KVNGR REV ALPHA PPS VT PIZ UHMYLPVOQ CM XHWMZP. NBJB SPI’F BYQS QT D’Y BYFGEOB FI VQDYL MAQ. -NGQHT 5120-

Bu kod kısa sürede çevrildi. Karşılığı ise şu şekilde:

THE INSTITUTE IS SEALED. THEY WON’T HELP US. I’M HEADING TO BLACK ROW. -TBNLS 5120-

Türkçesi:

ENSTİTÜ MÜHÜRLENDİ. BİZE YARDIMCI OLMAYACAKLAR. BLACK ROW’A GİDİYORUM. -TBNLS 5120-

Kodun çevirisi için Vigenére Cipher kullanıldı. Kodu kısa sürede çeviren kişi, Vault Tec sözcüğünü kök kelime olarak kullandığını belirtiyor. Fallout’a ilişkin en net bilgilerden biri de Vault Tec sözcüğü ile kodlanmış bu bilgi oldu.Survivor 2299

Enstitü’nün daha önce, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile bir bağlantısı olduğunu söylemiştik. Fallout evreninde Commonwealth olarak bilinen kurum aslında MIT. Çözümlenmiş bilgi içerisinde yeniden Enstitü bölgesinden bahsedildiğini gördük. Eğer karşımızda gerçekten bir Fallout 4 oyunu varsa, oyunun geçeceği bölge yüksek ihtimalle Boston olacak. Bu artık kaçınılmaz bir gerçek oldu.

Black Row’un ise neresi olduğu hakkında bir bilgi yok. Fallout evreninde de Black Row hakkında hiçbir şey yok. İşin garibi, Black Row’u Google üzerinde arattığımızda http://theblackrow.blogspot.com/ sitesiyle karşılaşıyoruz. 14 Haziran 2010 tarihini gösteren tek bir girdi var. Bunun Fallout ile bir bağlantısı var mı, emin değiliz. Ancak o tek blog girdisi, okuyucuyu tehdit edecek biçimde yazılmış. Yani Black Row konusunda bir sonuca varamadık.

Şimdilik elimizdeki bilgiler bunlar. İlerleyen günlerde daha fazlasını da Frpnet üzerinde paylaşmaya çalışacağız.

NCR Ordusu 13 Bölüm Gözcü Birim Askeri Özay Şen

-Rapor Sonu-

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.