Oyun Haberleri

Nintendo Switch Üretimi Sıkıntıya Düşebilir

Dünya çapında yaşanan çip ve yarı-iletken parça krizinden dolayı, Nintendo Switch‘in üretimlerinde de problemler ortaya çıkabilirmiş.

Haberi Nintendo’nun başındaki isim Shuntaro Furukawa‘dan öğreniyoruz. Başkan Furukawa’ya göre firmanın elinde belli bir noktaya kadar Switch talebini karşılayacak kadar hammadde var. Ancak 2021’nin sonlarına doğru çip ve yarı-iletken yetersizliğinden dolayı Nintendo Switch üretimi de azalabilirmiş.

Bildiğiniz üzere pandemiden kaynaklı küresel çapta bir çip krizi yaşanıyor. Hatta birçok ülke, özel yatırımlarla üreticileri destekleyip daha fazlasını üretebilmeleri adına teşviklerde bulundu. Bugün teknolojinin olduğu her yerde çip ve yarı-iletkenlerin kullanıldığını düşünürsek, bir an önce üretim tezgahlarının çalışması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Benzer bir sorunu birkaç aydır Sony yaşamakta. Kriz yüzünden, PlayStation 5 üretiminde yavaşlama olduğu bilgisi paylaşılmıştı. Sadece konsol üreticileri değil araba üreticileri, akıllı ev eşyaları üretenler, telefon devleri de bu krizden dolayı etkilenmiş durumdalar.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Nintendo tarafından gelen son söylentilerden biri de henüz adı açıklanmayan ancak Switch Pro olarak tabir edilen üst seviye bir konsol üzerinde çalıştıkları yönündeydi. Firma Switch için gerekli hammadeyi bulamazken, Switch Pro’yu nasıl üretmeyi planlıyor acaba? Sonuçta ürünün 2021 sonunda piyasada olacağı söylentisi dolaşıyordu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.