Oyun Haberleri

Parça Yetersizliği Yüzünden PlayStation 5 Üretimi Yavaşladı

Sony CFOsu Hiroki Totoki, piyasadaki parça yetersizliği sebebiyle PlayStation 5 üretimlerinin yavaşladığını açıkladı. Firma üretimi artırmak istiyor ancak kısa vadede bu pek mümkün değil.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, 2020’nin son aylarında bizlerle buluştu. Ancak o dönemde de konsolun üretimiyle alakalı bazı sorunlar mevcuttu. Parçaların pahalı olması nedeniyle, bizim ülkemizde de olduğu gibi beklenilen fiyatın biraz üzerinde satışa çıktı. Hatta dijital versiyon bu ay itibariyle ülkemizde satılmaya başlanacak.

Konumuza geri dönersek, Fool.com adresinde yayınlanan bilgiler doğrultusunda Sony’nin PlayStation 5 satışları istedikleri gitmiyor. Bunun nedeni ürüne talep olmaması değil, üretim bandında yaşanan parça yetersizliği. Sony, 2020 yılı sonuna kadar PS5’ten 4.5 milyon adet satmayı başarmış. Ancak 2021‘de beklenilen sayıların tutturulması için eldeki stokların yetersiz olduğu belirtiliyor.

Sony CFO’su Hiroki Totoki Açıklama Yaptı

Sony CFOsu Hiroki Totoki, “PS5 üretimini artırmak istiyoruz ancak yarı iletkenler ve diğer bileşenlerin yetersizliği yüzünden bu bizim için zor bir durum. Müşterilerimizden gelen yüksek talebi karşılayamadık. Playstation 5 almak isteyen müşterilerimize ürünü gönderebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Sony, 2021 ilk mali yarı yıl içerisinde toplamda 14.8 milyon adet PlayStation 5 üretmeyi planlıyor. Yıl sonuna kadarsa 18 milyon birimi hedefliyorlar. Ancak dediğimiz üzere yarı-iletken parçalar, ekran kartı ve işlemci bileşenleri eksikliği yüzünden bu planların tutması zor gözüküyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Steam'de Cadılar Bayramı 2020 İndirimleri Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.