Oyun Haberleri

Neverwinter Türkçe Betası Başlıyor!

Neverwinter-logo-transparent

Ünlü yazar Ed Greenwood tarafından 1967 yılında tasarlanan Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms), bugün birçok rol yapma oyuncusu tarafından en başarılı sistemlerden biri olarak kabul edilmekte. Unutulmuş Diyarlar, onlarca kitap ve oyunun ardından sonunda, bu sahaya alışkın olmayanların da evine girmeyi başardı.

Forsaken World, War of the Immortals ve Star Trek Online gibi oyunların yaratıcısı Perfect World, Dungeons and Dragons Neverwinter adlı oyunuyla pazara giriş yapacağını açıkladığında kimse bu işin bu kadar büyüyeceğini düşünmüyordu.

Cryptic Studios tarafından geliştirilen oyun uzun zamandır açık-beta olarak devam ediyor. Dünya’nın birçok ülkesinden binlerce oyuncu, Neverwinter diyarına akın ediyor. Bu durum yapımcı firmayı sevindirmiş olacak ki, oyunun tam sürümünü de erken tarihe çekmişti.

neverwinter-resim1Ücretsiz olarak da oynanabilen Neverwinter hakkında, Türk oyuncularını sevindirecek bir haber geldi. Bir süredir oyunun Türkçe desteğinin geleceğinden bahsediliyordu. Ancak ortada net bir tarih yoktu. Perfect World Europe ve Cryptic Studios sözcüleri, 27 Haziran’dan itibaren oyunun Türkçe açık-betasının başlayacağını duyurdu.

Cryptic Studios şefi, Craig Zinkievich “Açık Beta süresince Neverwinter topluluğundan gelen ilgi ve destek, bizi Neverwinter’ı gelmiş geçmiş en iyi ücretsiz MMORPG yapmak için daha da fazla motive etti. 27 Haziran’da tamamen yerelleştirilmiş olarak yeni Avrupa bölgeleri ile birlikte Türkiye’de de Açık Beta’yı başlatarak tüm Türk oyuncularına Neverwinter’ı kendi dillerinde oynama fırsatı sunuyoruz. Heyecanımızı anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor,” açıklamasında bulundu.

PAX East 2013 etkinliği sırasında birçok ödüle sahip olan Neverwinter, açık beta sürecinde bile MMORPG sahasının ağır toplarını korkutmayı başardı. Umuyoruz ki, yapımcıları tarafından da çok sevilen Dungeons and Dragons Neverwinter, sürekli yenilenerek etrafına yeni oyuncular çekebilsin.

Neverwinter oyununun Türkçe sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Technopat ile yaptığımız Neverwinter video incelemesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.