Oyun Haberleri

Netflix, Finlandiya’da Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu

Netflix, Finlandiya’nın Helsinki kentinde yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu.

Netflix bu yılın başlarında oyun kütüphanesinin boyutunu yıl sonuna kadar iki katına çıkarmayı planladığını söyledi. Bu hedefe ulaşmak için nasıl bir yol izleyecekleri konusunda daha çok bilgi sahibi olduk. Pazartesi günü Netflix, Finlandiya’nın Helsinki kentinde yeni bir oyun stüdyosu kurduğunu duyurdu. Stüdyo, Netflix’in bu yılın başlarında 72 milyon dolara satın aldığı oyun yapımcısı Next Games ile birlikte sıfırdan üretiliyor.

Netflix ayrıca Eylül 2021’de Night School Studio’yu ve geçtiğimiz Mart ayında Boss Fight Entertainment’ı aldı ve yakında kanatları altında dört oyun stüdyosu olacak.

Night School Studio, en çok 2016’nın başlarında çıkan bir grafik macera oyunu olan Oxenfree ile tanınıyor. Boss Fight Entertainment 2013’te Bill Jackson, David Rippy ve Scott Winsett tarafından kuruldu ve bugüne kadar iki oyun çıkardı.

Next Games, en büyük satın alma oldu. 2013 yılında kurulan firma, en çok AMC’nin The Walking Dead oyununa dayanan oyun serileriyle tanınıyor. Geçen yılın sonunda, şirketin 120 çalışanı vardı ve bir yıl önce 30 milyon dolardan fazla gelir elde etmişti. Next Games, Netflix’e göre dünyanın en iyi oyun yeteneklerinden bazılarına ev sahipliği yapan Finlandiya’da da bulunuyor.

Yeni stüdyo, Ocak 2017’de Zynga’ya Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak katılmadan önce Electronic Arts’ta Genel Müdür ve baş yapımcı olarak görev yapan Marko Lastikka tarafından yönetilecek. Netflix, dünya standartlarında bir oyun stüdyosu kurma vizyonunda yeni bir adım olduğunu söyledi. Reklamsız ve uygulama içi satın alma olmadan keyifli ve ilgi çekici oyunlar ortaya çıkarmak şirketin planı.

Netflix, yeni stüdyonun erken aşamada olduğunu ve bir oyun yaratmanın yıllar alabileceği belirtiyor. Netflix oyunları için kullanıcı katılımının düşük olması muhtemelen çok da endişe verici değil. Netflix, oyun tarafındaki ısrarını sürdürecek gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.