Oyun Haberleri

Microsoft ve Sony, Ortak Sistem İçin Güçlerini Birleştiriyor!

Küresel ölçekte faaliyet gösteren ve oyun konsol pazarında birbirlerine rakip olan teknoloji şirketleri Microsoft ve Sony, bulut sistemleri sektöründe ortaklığa gidiyor. İki dev firma, kendi oyun ve içerik yayın hizmetlerini bu yolla iyileştirecek.

Japon teknoloji devi  Sony, oyun konsolu alanındaki en büyük rakiplerinden Microsoft‘un bulut sistemi Azure‘u kullanacak. İki firma yapay zeka sistemleri ve yarı iletken teknolojileri alanında da iş birliği yapacak.

Öte yandan Sony ve Microsoft’un gelecek hizmetlerinde oyuncular ve içerik üreticilerin destekleneceği sinyali de veriliyor.

Sony Üst Yöneticisi Kenichiro Yoshida, konuyla ilgili açıklamasında,  “İki şirket bazı alanlarda rekabet ediyor olsa da Microsoft bizim için uzun  yıllar boyunca kilit bir iş ortağı oldu.” ifadesini kullandı.

Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella da Sony’nin hem eğlence hem de  teknoloji alanında uzun süredir lider olduğunu, taraflar arasındaki iş birliğinin  inovasyon tarihine geçeceğini belirtti.

Bu birleşme Google tarafından geliştirilen bulut oyun sistemi Stadia için kötü bir gelişme. Bakalım gelecekte bulut oyun sistemi neleri gösterecek…

Kaynak: Milliyet – TechCrunch

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.