Oyun Haberleri

Microsoft, Her Ay Yeni Bir Xbox Oyunu Tanıtacak

Xbox 20/20 adı verilen etkinlikle beraber, Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X için her ay yeni bir oyun tanıtımı yapılacağı açıklandı.

Geoff Keighley yönetiminde şaha kalkan Xbox markasından yepyeni bir hamle geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Summer Games Fest adı altında yeni bir festival başladığı duyurulmuştu. Mayıs ayında başlayan oyun festivali dört ay boyunca sürecek ve başta Xbox platformu olmak üzere birçok oyun, oyun geliştiricisi, tanıtım günleri içerecek.

Önümüzdeki perşembe günü düzenlenecek online konferans ile Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X ve platformun gücüne tanıklık edeceğimiz açıklanmıştı. Elbette birçok oyun tanıtımı da cabası olacaktı. Yeni çıkan bir habere göre Microsoft sadece bunlarla sınırlı kalmayacak.

Xbox Series X Performansına 7 Mayıs’ta Tanık Olun!

Xbox 20/20 adı verilen etkinlikle Xbox için her ay yeni bir oyunun tanıtımı yapılacak. Ayrıca bu tanıtımla beraber oyunun geliştiricileriyle de yakın temas halinde kalıp yeni videolar ve kısa belgeseller hazırlanacak. Geliştirici sürecinin nasıl işlediği, oyunseverlerle buluşturulacak.

Xbox Series X’in, bu yılın sonlarında çıkması planlanıyor. Microsoft sıkı bir hamle yaparak yeni nesil konsol hakkında peşi sıra duyurularla biz oyunseverleri ihya etmeyi düşünüyor. Ayrıca en yakın rakibi Sony’nin, PS5 gelişmeleri konusunda ketum davranması, ayrıca birçok oyun organizasyonunun COVID-19 salgını yüzünden ertelenmesinden dolayı, Microsoft’un bu büyük boşluğu doldurmak istediği söyleniyor.

Öyle ya da böyle bu yıl, Microsoft’un hem Türkiye’deki fiyat politikası, hem Xbox’a olan yaklaşımları, hem de yeni nesil konsolları Xbox Series X’in kağıt üzerindeki performansı şu an çoktan semaya uçtu bile.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tam 6 Batman Oyunu Epic Store'da Ücretsiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.