Oyun Haberleri

Meta, Resident Evil 4 VR’ın Yapımcısı Armature Studio’yu Satın Aldı

Meta, Resident Evil 4 VR oyununun yapımcısı Teksas merkezli Armature Studio‘yu satın aldığını duyurdu. Satın alımlar bununla kalmadı!

Meta ve Armature Studio, Resident Evil 4 oyununu Meta Quest 2 VR cihazına uyarlamak için Capcom ile birlikte çalışmıştı. Meta’ya göre Resident Evil 4 VR, çıkışının ilk 24 saatinde Quest Store’da 2 milyon dolar kazandı ve 2021 Game Awards’da En İyi VR/AR Oyunu ödülünü kazanarak büyük bir başarı yakaladı.

Resident Evil 4 VR Gigante

Resident Evil 4 VR’den önce Armature Studio, her ikisi de orijinal iki VR oyunu daha geliştirmişti. 2017 yılında Fail Factory ve 2019 yılında Sports Scramble oyunlarını yapmışlardı.

Resident Evil 4 VR, çıkışında bazı eksiklerle oyunculara sunulmuştu. Sonrasında Armature Studio, ek içeriğin yanı sıra The Mercenaries modu içeren büyük bir güncelleme yayınladı ve oyunu ciddi oranda toparladı.

Resident Evil 4 VR

Meta, Armature Studio’yu satın almanın yanı sıra, Marvel’s Iron Man VR oyununu geliştiren stüdyo olan Camoflaj Team ve Path of the Warrior‘ın arkasındaki geliştiriciler olan Twisted Pixel olmak üzere iki oyun geliştirme stüdyosu daha satın aldığını doğruladı.

Meta bir blog yazısında şunları söyledi,

Ne üzerinde çalıştıklarını ortaya çıkarmamız biraz zaman alacak ancak bu geliştiricilerle birlikte çalışmaya ve VR için iddialı ve ileri görüşlü oyunlar getirirken onları desteklemeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.

Meta, Armature Studio’nun şu anda üzerinde çalıştığı projeye müdahale etmeyecek olsa da, Resident Evil 4 VR‘ın başarısı sonrasında çıkacak işler heyecan verici olacaktır. Şu anda Meta, halihazırda geliştirilmekte olan Grand Theft Auto: San Andreas VR projesine odaklanmış durumda.

Kaynak: IGN

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.