Oyun Haberleri

Life is Strange Geliştiricilerinin Yeni Oyunu Banishers İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu

Life is Strange geliştiricisi Don’t Nod’ın elinden çıkma Banishers: Ghosts of New Eden için çıkış tarihi bir fragmanla birlikte duyuruldu.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Focus Entertainment tarafından duyurulan Banishers, Summer Games Fest 2023 sunumunda ise yeni bir oynanış videosuyla birlikte ortaya çıkmıştı. Bugün ise uzun zamandır beklediğimiz Antea Duarte ve Red mac Raith çiftiyle birlikte çıkacağımız maceranın 7 Kasım‘da PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC üzerinde başlayacağını öğrendik.

Her ne kadar Antea Duarte ölü bir ruh olarak bizlere katılıyor olsa da…

YouTube player

Hikayemiz 1695 yılında işlerin yolunda gitmemesi sonucu hayalet avcısı olarak insanları korumaya yemin etmiş aşık çiftimizden Antea’yı kaybetmemizle başlıyor. Kaybettiğimiz Antea’nın bir hayalete dönüşmesiyle onu hayata ve biricik eşine geri döndürmek için uzun arayışımıza çıkıyoruz. Bu şekilde hem Red’in silahlarıyla oynayabildiğimiz hem de Antea’nın kazandığı hayalet güçlerini kullanacağımız maceranın temeli oluşuyor.

Summer Game Fest’de gördüğümüz Banishers videosuyla birlikte iki karakteri de kontrol edebileceğimiz bir oynanış sistemine sahip olmadığını öğrenmiştik. Video boyunca görüldüğü üzere gerekli yetenekleri kullandığımızda Antea’nın dışarıya fırlayıp bizim Red’i kontrol etmemiz sağlanıyor.

Tüm bunların yanında Don’t Nod, Vampyr oynarken gördüğümüz ahlaki ikilemlere tekrar bizleri sokmayı hedeflemiş görünüyor. Yani ekip seçimlerle bir şeyleri değiştirme mantığından kurtulamadı. Oynanış boyunca yaptığımız seçimlerle karakterleri kurtarmayı veya feda etmeyi seçeceğiz. Bu seçimlerimiz arasında belirledikleri sınıra göre (ne kadar olduğunu bilmiyoruz) fazla karakteri kurtarmayı tercih edersek eşimizi kaybedeceğiz. Eğer belli bir sınırın altındaysa çiftimiz tekrar etten kemikten canlılar olarak hayatlarına devam edebilecek. Şimdilik oynanış hakkında bilgilerimiz bu kadar.

YouTube player

Don’t Nod ekibini genellikle seçimlerimizin hikayeyi şekillendirdiği Life Is Strange, Twin Mirror gibi yapımlardan tanıyor olmamıza rağmen kendileri 2018’de çıkardıkları Vampyr ile farklı bir kulvara geçiş yaptı diyebiliriz. Yine hikayeyi yönetme odaklı Gerda: A Flame İn Winter ve Harmony: The Fall Of Reverie gibi diğer oyunlarına nazaran küçük bütçeli yapımlar çıkarsalar da yönlerini çevirdikleri RPG tarafında oyun geliştirmeye şimdilik devam ediyorlar. Umalım da Banishers acemi hatalarına kurban gitmesin.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.