Oyun Haberleri

Klasik Blade Runner Video Oyunu PC ve Konsollar İçin Yenileniyor

Nightdive Studios ve Alcon Entertainment, 1997 çıkışlı klasik Blade Runner video oyununu PlayStation 4, XboxOne, Nintendo ve PC için güncelliyor.

Ridley Scott‘ın 1982 yapımı filminden uyarlanan 1997 çıkışlı Blade Runner video oyununu Westwood geliştirmişti. Westwood Studios‘un kurucularından Louis Castle, 2015 yılında yaptığı açıklamada şirketin EA ile birleştiği dönemde Las Vegas‘tan Los Angeles‘a taşınırken “Blade Runner”ın orijinal kaynak kodlarını kaybettiklerini belirtmişti. Neyseki oyunun orijinal kodlarının kayıp olması Nightdive ve Alcon‘u projeden alıkoyamadı.

Nightdive‘dan Larry Kuperman, “Orijinal Blade Runner‘ın kaynak kodlarının kaybolduğu doğru. Ters mühendislikle mevcut oyunu özenle geri kodluyoruz. Tam bir meydan okuma olsa da, KEX motorumuz klasik oyunları konsollara uyarlamamızı sağlıyor.” dedi.

İlgili Makaleler

Blade Runner: Enchanced Edition adı verilen yeni versiyonda; karakter modelleri, animasyonlar ve sinematikler, geniş ekran çözünürlük desteği, klavye ve kontroller özelleştirmeleri yükseltilecek. Enchanced Edition‘da ayrıca orijinal oyundaki Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Çince dil destekleri de bulunacak. Blade Runner: Enhanced Edition‘ın bu yılın sonlarına doğru çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  "Başlat - Ready Player One" Filmini Steven Spielberg Yönetecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu