Oyun Haberleri

King Arthur: Knight’s Tale Erken Erişimden Çıktı

Baldur’s Gate oyunları gibi geleneksel izometrik RPG’ler ile XCOM gibi modern sıra tabanlı taktiksel strateji oyunlarını buluşturan King Arthur: Knight’s Tale erken erişimden çıktı.

Van Helsing ve Warhammer 40K oyunları geliştiren bağımsız oyun firması Neocore Games 2020’de King Arthur: Knight’s Tale için Kickstarter kampanyası açmıştı. Fikirleriyle birçok kişiyi etkilemeyi başarmış ve yeterli fonu toplamışlardı. Oyunu kısa sürede hazırladılar ve 2021’in başında erken erişime açtılar. 14 ay boyunca erken erişimde kalan oyun, geri dönüşlerin de yardımıyla gelişmeye devam etti. Bu süreçte de Steam üzerinde %80’den fazla olumlu yorum almayı başardı. Hatta yorumlara göre bu oyunda daha önceki oyunlarına göre çok çok daha iyi bir iş çıkardılar.

26 Nisan‘da da erken erişim defterini kapatarak oyunun tam halini sundular. Çıkış gününe özel yayınladıkları fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

King Arthur: Knight’s Tale

Bu oyunda Sir Mordred olarak oynuyoruz. Yani Kral Arthur’u öldürmeyi başaran ancak o sırada kendisi de ölen hain şövalye. Ancak oyunun hikayesi hem Mordred hem de Arthur öldükten sonra başlıyor. Mistik Avalon Gölü’nün Hanımı Mordred’i ölümün diyarından tutup geri getiriyor. Çünkü Kral Arthur’u öldürecek birine ihtiyaç duyuyorlar ve bunu şimdiye tek yalnızca Mordred başarabilmiş.

Görevimiz Arthur’u yeniden öldürmek. Zira ölüm diyarlarına yaptığı çift yönlü yolculuk Arthur’un tüm iyi özelliklerini çürütüp yok etmiş. Ondan geriye kalanlar Camelot topraklarını zehirliyor. Bize görevimizde Yuvarlak Masa Şövalyeleri de yardım edecek. Bu sayede 30’dan fazla oynanabilir karakterimiz olacak. Bu karakterler 5 farklı class‘tan gelebilecek. Toplamda da yüzü aşkın sayıda yetenek ve büyülü eşya ile savaş meydanlarını kırıp geçecekler.

Camelot’u yeniden kurmaya çalışırken Merlin, Gawain, Lancelot ve Morgan le Fay ile iş birliği yapacağız. Grubumuzdaki şövalyeleri şövalyeliklerini gösterebilecekleri görevlere göndereceğiz. Hepsiyle de aramızı iyi tutmaya çalışacağız ki bazıları kötü tarafa geçmesin. The First Knight ve Quest for Camelot izleyenler bunun ne kadar korkunç olabileceğini hatırlayacaktır.

Detaylar

King Arthur: Knight’s Tale’ın henüz Türkçe dil desteği yok. Ancak ileride yeni diller ekleyebileceklerini söylüyorlar.

Oyunun geçen yılki fiyatı 57 TL idi. Ancak bu yılın başında tüm para birimlerini etkileyecek bir fiyat artışına gitmişlerdi. Artık oyunun indirimsiz fiyatı 67 TL. Yine de diğer ülkelerdeki fiyatına göre çok düşük. Bu yüzden sürpriz bir fiyat artışı olursa şaşırmamak gerekir. Öte yandan, 14 aydır erken erişimde fiyatı düşük görmedilerse şimdi bir anda değiştirirler mi? Bilemiyoruz.

Oyun tek oyunculu bir hikaye anlatıyor. Fakat yer yer çoklu oyuncular ile PvP’ye de izin veriyor. Geliştiriciler kendi oyun motorlarını kullanıyorlar. Henüz planlarında bir DLC olmasa da ileride küçük DLC’ler çıkarabileceklerini söylüyorlar.

Kral Arthur’un çürümüş yüzü hakkında bir hikaye ilginizi çektiyse Once & Future çizgi romanları da böyle bir hikaye anlatıyordu. O ciltleri incelediğimiz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Wasteland 2 Ön İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.