Oyun Haberleri

Half-Life 3 Gelir Mi Bilemiyoruz ama Bir Kıpırtı Var!

Oyun dünyasının en büyük bilinmezlerinden bir tanesi kesinlikle Half-Life 3‘tür. Yıllarca “Ha geldi, ha geliyor, birazdan duyurulacak,” haberleri ile bekledik ama bu sefer Valve tarafında ciddi bir şeyler olabilir.

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu Steam’in de sahibi olan Valve, çok satmasına ve olumlu yorumlar almasına rağmen Half-Life ve Portal gibi oyunlarının üçüncüsünü yapmamakla meşhur. Hatta, “Eğer 3. Dünya Savaşı hiçbir zaman olmasın istiyorsanız, bırakın dünyayı Valve yönetsin,” gibi söylemler bile artık dolaşıyor. Öyle ki, 14 yıl önce yayınlanan Half-Life 2’nin ardından şimdi Half-Life tarafında bir kıpırtı oluyor.

Valve’ın yeni oyunu Artifact’in tanıtımında Valve’in patronu Gabe Newell, birden fazla oyun geliştirdiklerini duyurmuştu. Bu da Half-Life 3 söylentilerini beraberinde getirmişti. Artifact oyununun Emeği Geçenler (Credits) ekranına bakan bir oyuncu, Half-Life ve Half-Life 2 oyunlarında yazarlar arasında yer alan Erik Wolpaw‘ın ismini gördü.

Oyuncu, 2017 yılında Valve’den ayrılan Wolpaw’ın isminin çalışan listesinde unutulmuş olacağını düşünerek Gabe Newell’a e-posta gönderdi. Gabe Newell ise Wolpaw’ın geri döndüğünü onayladı.

Erik Wolpaw, Half-Life 2 Episode 1 ve Half-Life 2 Episode 2’yi yazan ekipte yer alıyordu. Ayrıca Portal 1 ve Portal 2’nin de yazarıydı. Wolpaw’ın geri dönüşünün neye işaret ettiğini muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur. Valve, Half-Life veya Portal serisini devam ettirmeye karar vermiş olabilir.

Oyun dünyasının Half-Life 3’ü ne kadar çok beklediğini anlatmıştık. Bu gelişmeler gerçekten bir Half-Life 3 veya Portal 3’ü doğrular mı bilemiyoruz ama yine de herkese bir umut verdiği kesin.

Gabe Newell – Erik Wolpaw

Yakın zamanda yaşanacak gelişmeleri heyecanla bekliyoruz. Yaptıkları bir oyunun üçüncüsü çıkarsa şeytanın bacağı kırılır ve gerisi de gelir diye umut ediyoruz. Hadi Erik, kalemine kuvvet!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  SteamWorld Dig İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.