Oyun Haberleri

God Of War: Ragnarok Ertelenecek Mi?

PlayStation 5‘in tanıtımı sırasında ortaya çıkan God of War: Ragnarok oyunundan halen ses seda yok. Birçoklarına göre oyunun ertelenmesi olası.

PlayStation 5’in tanıtımı sırasında büyük bir sürpriz bizleri bekliyordu. Eylül 2020 tarihinde PlayStation 5 hakkındaki detayları canlı canlı izlerken, etkinliğin sonunda God of War’ın ikonik müziği ve logosu ortaya çıktı. Sonunda da “Ragnarok is Coming!” yani “Ragnarok Geliyor!” yazıyordu. Hemen peşine de bir tarih eklenmişti: 2021!

Ancak aradan geçen bunca süreye rağmen God of War: Ragnarok hakkında başka haber çıkmadı. Hatta öyle ki oyunun ismine Ragnarok diyoruz fakat devam oyununun isminin bu olup olmadığı bile meçhul. Cory Balrog ve Santa Monica Studio, uzun zamandır konu hakkında açıklama yapmadı. Bu da bizi biraz endişelendiriyor. Çünkü AAA klasmanındaki oyunların son dönemlerde sıklıkla ertelendiğine şahit olduk.

Bundaki en büyük pay, elbette pandeminin kendisi. Karantina çağrılarının yapıldığı 2020 yılı boyunca, oyun sektörü de çalışma alanı konusunda sıkıntıya düşmüştü. Evlerde çalışılmış olunsa da birçok geliştirici ekipmanının stüdyolarda bulunması, geliştiricilerin oyunlarını ertelemesine neden oldu.

God of War: Ragnarok Ne Zaman Çıkacak?

Yeni ertelenen oyunlarımızdan biri de yeni God of War oyunu olabilir. Santa Monica Studios‘un, pandemi süresince kapalı olduğu ve evlerden çalışıldığı biliniyor. Geçen aylar içerisinde de oyunun yönetmeni Cory Balrog, attığı bir tweet içerisinde “Hazır olduğunda çıkacak” ibaresini kullanmıştı. 2021 olarak duyurulmuş olsa da oyunun bu yıl içerisinde çıkacağına pek ihtimal verilmiyor.

God of War, 2018 yılının Nisan ayında bizlerle buluşmuştu. Oyunun duyurusu da bir önceki yılın E3 Fuarı’nda ortaya çıkmıştı. Sonrasında yayınlanan Raising Kratos isimli yapım sürecine ilişkin belgeselde, oyunun 2015‘ten çok gizli bir şekilde geliştirildiği ortaya çıkmıştı. 2018′den beri Ragnarok geliştiriliyorsa, pandemiden kaynaklı olarak ertelenmesi de olası.

Öte yandan Sony’nin oyunun tanıtımı için acele etmediği de belirtilmekte. Pandemi yine bunun başlıca sebeplerinden birisi. Oyunun daha iyi tanıtılması adına büyük etkinliklerden birini bekliyor olabilirler. Pandeminin yarattığı olumsuz şartların azalmasıyla ve aşının bulunmasıyla birlikte, küresel çapta büyük organizasyonlara da izin verilmeye başlandı. Yaz aylarında düzenlenecek E3 Oyun Fuarı‘nda Ragnarok’u görebilir. Belki de bu fuardan sonra düzenlenecek PlayStation State of Play etkinliğinde ya da PAX Fuarı‘nda tüm detayları ortaya çıkabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yoksa Portal Filmi Mi Geliyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.