Oyun Haberleri

Ghost of Tsushima İçin Yeni İçerik Videosu Yayınlandı!

Sucker Punch Studios tarafından geliştirilen ve merakla beklenen PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima, State of Play etkinliğinde detaylıca tanıtıldı.

Birçok oyuncu gibi benim de uzun süredir beklediğim Ghost of Tsushima hakkında en geniş bilgilere ulaşma fırsatımız oldu. PlayStation’ın State of Play etkinliğinde oyunun içeriğine ilişkin uzunca bir video yayınlandı.

Videoda Ghost of Tsushima’nın oynanabilirliğine dair de ilk bilgilere ulaşmış olduk. İlk bakışta Batman Arkham serisini andırdığını söyleyebilirim. Düşmanları şaşırtma, sürpriz saldırılar, binaların tepelerinde koşma gibi birçok farklı özellik aklıma ilk olarak Arkham serisini getirdi. Ancak tanıtım ilerledikçe Sucker Punch Studios’un atmosfer konusunda nasıl başarılı bir iş çıkardığını görmüş oldum.

Oyunda Jin Sakai isimli bir samurayı canlandıracağımızı zaten biliyorduk. Bu video ile birlikte Jin ile tercih edebileceğimiz iki farklı dövüş stilini izlemiş olduk. Dilersek samuray yolunu tercih edip düşmanlarımızla açıktan açığa savaşabileceğiz. Öte yandan ninja yolunu seçen oyuncular, daha gizliliğe dayalı bir dövüş mekaniği görecek. İkisinin farkları, oyundaki onur sistemine ve hikayenin gidişatına etkileyici unsurlar olarak çıkacakmış.

Benim en çok hoşuma giden özelliklerden biri oyunu, 50li yılların Akira Kurosawa filmlerindeki gibi oynayabilme şansı tanıması. Yani tüm oyunu siyah-beyaz filtre ile oynayabileceğiz. Ayrıca Japonca seslendirmenin de muhteşem olduğunu eklemeliyim. Jin Sakai’yi, The Man in the High Castle dizisinden Crown Prince rolüyle hatırlayacağınız Daisuke Tsuji seslendirecek.

Canımı sıkan tek şey yapay zekanın biraz keriz gözükmesi oldu. Özellikle ninja modunda Moğol kampına sızılan kısımda, çoğu yapay zekanın pek zeka belirtisi göstermemesi çekincelerimin oluşmasına sebep oldu. Belki de oyunun tanıtımı için zorluk derecesi düşük tutulmuş olabilir ama oyunun genelinde böylelerse, dövüşler kabak tadı vermeye başlayabilir.

Eğer State of Play etkinliğini kaçırdıysanız üzülmenize de gerek yok. Aşağıdaki bağlantı sayesinde 20 dakikaya yakın oyun içi görüntülerle ve geliştirici anlatımıyla süslü videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.