Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » GameX Başladı, Ödüller Verildi

GameX Başladı, Ödüller Verildi

gamex-banner

Dijital oyun şirketlerini buluşturacak olan GameX 2014, 4 Aralık itibarıyla kapılarını açtı.

Fuarın ilk gününde 11 dalda verilen GameX Oyun Ödülleri de sahiplerini bulurken, müthiş mücadelelere sahne olan ESLGameX Şampiyonası da başladı.

Dünyanın en büyük dijital oyun şirketlerini ve oyun dünyasının en önemli isimlerini bir araya getirecek olan GameX 2014 fuarı, 4 Aralık Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açtı. 7 Aralık’a kadar sürecek fuar, dünyanın önemli oyun şirketlerinin yepyeni oyunlarını ve son teknolojilerini ilk kez gün yüzüne çıkarmalarına sahne olacak.

gamex-odul-banner

Onlarca teknoloji ve oyun firmasının katıldığı etkinlikte açılış programı birbirinden zengin içerikli konuşmalara sahne oldu. Saat 11:30’da başlayan etkinliğin ilk gününde Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, Oyunder Başkanı Tansu Kendirli, Crytek Türkiye Ülke Müdürü Serhat Bekdemir, ESL Güneydoğu Avrupa Müdürü Martin Kadimov, Oasis Global CFO’su Tim Luo, Turkcell Superonline Genel Müdür Yardımcısı Meltem Şahin, Turkcell Genç Segment Direktörü Bahar Uçanlar ve MediaSaturn Türkiye CEO’su Bülent Gürcan oyun dünyasına ilişkin son gelişmeleri ve oyun severleri bekleyen en yeni teknolojileri anlattılar.

İlginizi Çekebilir  BlizzCon Sanal Biletleri Satışa Çıktı!

Fuarın ilk gününde, oyun yapımcılarını, yayıncılarını ve en iyi oyunları ödüllendirme amacıyla düzenlenen “GameX Oyun Ödülleri” sahiplerini buldu.

 • En İyi Yerli Oyun: Mount and Blade
 • En İyi Bağımsız Oyun: Mine Craft
 • En İyi Oyun Yapımcısı: Electronic Arts
 • En İyi Oyun Yayıncısı: Mynet
 • En İyi Oyun Müziği: Assasin’s Creed Unity
 • En İyi FPS Oyunu: Wolfteam
 • En İyi MMORPG Oyunu: World of Warcraft
 • En İyi Web Tabanlı Oyun: Dark Orbit
 • En İyi Free to Play Oyun: Goley
 • En İyi Mobil Oyun: Railroad Gangs
 • En İyi Canlı Yayıncı: zeoNNN

olmak üzere toplamda 11 dalda verilen ödüller, yapılan törenle kazananlara takdim edildi.

Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı ile ilgili şunları söyledi: “Bu yıl 9. Kez gerçekleştirdiğimiz GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’na katılımcıların gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Fuarın ziyaretçilerini birçok sürpriz bekliyor. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük ödüllü DotA 2 ve Hearthstone Turnuvası ESLGameX, ESL Türkiye ve GameX ortaklığında gerçekleştirilecek. Ayrıca ASUS ve Crytek’in 4K oyun deneyimi ilk defa GameX’te sergilenecek. Bunlara ek olarak ziyaretçiler Vestel’in 4K teknolojisini tecrübe edebilecek. Joy Game, NTT Game ve Oasis Game gibi global oyun firmaları yeni oyunlarının lansmanlarını GameX 2014 Dijital Oyun Fuarı’nda gerçekleştirecek.  Her yaştan oyun tutkunu bu fuarda dolu dolu, eğlenceli saatler geçirecek. Herkesi bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir  YıldızCON’18 Beyond The Stars İçin Etkinlik Programı Açıklandı

GameX 2014 ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.