Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » FromSoftware’in Yeni Oyunu Elden Ring Bu Yıl Çıkabilir

FromSoftware’in Yeni Oyunu Elden Ring Bu Yıl Çıkabilir

“A Song of Ice and Fire” (Buz ve Ateşin Şarkısı) serisinin yazarı George R.R. Martin ve Dark Souls‘un yaratıcısı Hidetaka Miyazaki tarafından, FromSoftware ile geliştirilen “Elden Ring” oyunun bu yıl çıkacağı konuşulmaya başlandı.

NeoGAF üyelerinden Arctos‘un Bandai Namco‘nun eski bir çalışanına dayandırdığı bilgiye göre, “Sekiro” ile yılın oyunu ödülünü alan FromSoftware, yeni oyunu “Elden Ring”i yılın 3. çeyreğinden sonra çıkaracak. Bu da oyunun Ekim – Aralık 2020 tarihleri arasında oyun dünyasıyla buluşacağına işaret ediyor.

İçerik açısından oynanabilir hale geldiği belirtilen “Elden Ring”in ekibi, şu sıralar XBox Series X ve PS5 için optimizasyon çalışmaları yapıyor. Artcos tarafından paylaşılan bir diğer bilgi de; Sony‘nin, Bandai Namco‘yu “Elden Ring”i geçici bir PS5 sürümü yapmaya ikna etmeye çalıştığı oldu.

E3 2019‘daki XBox konferansında duyurulan “Elden Ring”den kısa bir teaser yayınlanmıştı. Oyuncuları, Hidetaka Miyazaki ile George R.R. Martin‘in yarattığı yeni dünyaya davet eden oyunun Norse mitolojisinden esinlendiği de duyurulmuştu.

İlginizi Çekebilir  Beklenen Gün Geldi, No70: Eye of Basir Çıkıyor

“Elden Ring”, 2020 sonunda PlayStation4, XBox One ve PC için çıkacak.