Oyun Haberleri

Fallout: New Vegas, Fallout 4 Motoruyla Canlanıyor

Kendilerine Team F4NV diyen bir grup Fallout hayranı, Fallout 4’ün mekaniklerini kullanarak serinin en beğenilen oyunlarından biri olan Fallout: New Vegas‘ı baştan tasarlıyor.

Bana kalırsa, ki Fallout 1’in yeri apayrı bir yerdedir benim gözümde, en iyi Fallout oyunu New Vegas olabilir. Gerek işin içerisine eski Interplay çalışanlarının girmesi, gerek seriye farklı bir bakış açısı sunması fakat ana temasını bozmamasıyla New Vegas, tekrar tekrar içine daldığım bir oyun oldu.

Aradan yıllar geçse de dönemsel New Vegas açlığımı bastırmak için ara sıra Mojave Çölü’ne dönüş yapıyorum. Yine de yıllar geçtikçe oyunun mekaniklerinin hantallığı, yeni çağın bir hayli gerisinde kalıyor. Eh, haliyle göz tırmalayan durumlar yaşıyorum. Bu durumun farkında olacaklar ki Team F4NV isimli ekip, New Vegas’ı yeniden canlandırma çalışmasına girmiş.

Ekip tüm oyunu Fallout 4 motoru ve mekanikleriyle baştan aşağı yaratmaya başlamış. Fallout 4, kalbimde pek yer edinmese de seriye kattığı aksiyon ögeleri ve daha hızlı yapısıyla da beğenimi kazanmıştı. Şimdi bu iki faktör birleşince ortaya gerçekten de şahane bir iş çıkabilir.

Yayınlanan videoya bakılırsa, Mojave Çölü başarıyla korunmuş. Fallout 4’teki zırh giyme mantığı, saldırı ve VATS ögeleri korunmuş fakat yeni oyunla beraber gelen birçok can sıkıcı mekanik çıkarılmış. Örneğin SPECIAL sistemi eski haline döndürülmüş. Perk ve Skill sistemi için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Hoşuma giden detay ise Karma sisteminin tekrar eklenmiş olması.

Şu an için Fallout 4: New Vegas için bir çıkış tarihi yok. Fallout 4 için tasarlanan mod, Bethesda tarafından nasıl bir tepki alır henüz bilemiyorum ama umarım işin sonu güzel bir yere çıkar.

Fallout hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizin Fallout Köşesi’nde her zaman için bolca Radaway ve Nuka-Cola ikram ettiğimizi unutmayın.

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft: Legion 30 Ağustos'ta Çıkıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu