Oyun Haberleri

Fallout 4’ün Senaryosu Sızdırıldı!

fallout-3-banner

Büyük ayrılık 10 Kasım’da sonlanacak! Fallout 4 sonunda bilgisayar ve konsol platformları için piyasaya sürülecek. Bu kadar az zaman kalmışken, oyunun içeriğine dair senaryo bilgileri sızdırılmaya başlandı.

Son zamanlarda Fallout hakkında fazlasıyla haber çıkmaya başladı. Bunları nereden takip edeceğim diye kendi başımın etini yerken, Reddit’in Fallout sayfasının neredeyse 2 saatte bir güncellendiğini gördüm. Demek ki, tek Fallout çılgını ben değilmişim!

Fallout 4 çıkmadan önce paylaşılan haberler, görseller, bilgiler derken şimdi sıra geldi oyunun senaryosunun sızdırılmasına. Bethesda yetkilileri oyunun içeriğine dair sızdırılan bilgilerin erişimini hemen durdurdu. Ama ortaya çıkan çıktı! Şimdiden ufak bir uyarı yapalım. Aşağıdaki içerik hafif spoiler içermektedir. Eğer ilginizi çekmiyorsa, lütfen uzak durun. Sonra “vay babam, Frpnet spoiler verdi” olmasın!

fallout-4

Açıkçası tüm spoiler içeriği okuyup, hikayenin zevkinin kaçmasını istemedim. Ama gözüme çarpan başlıklardan bazıları şunlar:

  • Tanıtım fragmanında gördüğümüz bombalama ve Vault’a kaçış hikayesi sandığımızdan çok daha farklı olacakmış.
  • Kasabalar kuracağız ama bu kasabalar sıklıkla saldırı altında kalacak. Onları korumak ya da korumamak bizim elimizde olacak.
  • Power Armor’ı sürekli giyemeyeceğiz. Yakıtı bittiğinde zırhı olduğu yerde bırakmak zorunda kalacağız.
  • Crafting olayı oyuncunun S.P.E.C.I.A.L. puanlarına göre ayarlanacak. Zeka puanınız yüksekse daha gelişmiş eşyalar yapabileceksiniz.

İşin çok fazla içine girmediğim için daha yüzeysel konular hakkında bilgi edindim. Ama ilgimi çeken ana senaryonun sandığımızdan biraz daha farklı işlenecek olmasıymış. Ana karakterimiz (Sole Survivor) ailesi ile Vault’a sapasağlam ulaşacak ama eşi hayatını kaybedecek ve çocuğu birileri tarafından kaçırılacak. Hatta açıkça söyleyelim; karakterimiz Vault içerisinde uzun bir süre dondurulmak üzere bir kabine konacak. Karşısındaki kabinde de bebeğimiz ve eşimiz olacak. Sonrasında bebeğimiz birileri tarafından kaçırılacak ve eşimiz de silahla vurulacak. İşte macera böyle başlayacak.

Şu sıralar paylaşılan tüm spoiler yazılar ve videolar, Bethesda’nın isteği doğrultusunda internetten kaldırılıyor. Ama daha fazla bilgi almak isterseniz Reddit/r/Fallout sayfasına abone olmanızı öneririm.

Bu da sızıntılardan kalan videolardan birisi:

Bunlar da yayınlanan bazı ekran görüntüleri:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game Of Thrones Masaüstü Savaş Oyunu Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.