Oyun Haberleri

Fallout 4’e Ait Gizli Kodlar Bitmek Bilmiyor!

Fallout 4 Banner

Merhaba, gene ben. Evet! The Survivor 2299 sitesi güncellendi. Fallout 4’e ait gizli kodlara yenileri eklendi.

Bu sefer elimize geçen kodlar, biraz değişik.

İlgili Makaleler

The Survivor 2299 sitesi son 2-3 haftamı, uykusuz geçirmeme sebebiyet verdi. Bundaki en büyük sebep Site Yöneticisi ve Genel Yayın Koordinatörümüz Kayra Keri Küpçü’nün sürekli olarak beni dürtüklemesi. Diken üstünde geçen haftaların ardından, Survivor 2299’un Fallout 4’e ait olmadığını öğrenirsem sanırım önce kime saldıracağımı biliyorum.

The Survivor 2299 sitesine yeni gelen güncellemeleri aktarmak için buradayım. Biraz içimi dökmüş oldum, kusura bakmayın. Gün içerisinde siteye yeni bir kod ve yeni bir mors kodu girildi. Yeni mors kodu şu şekilde:Survivor 2299 Gizli Kod

CLG BR CLG BR RPT DY SEV ON HVB PPL AR SCRD LST NGHT WE HRD STR NES FM TI ATM WE SE STR HUM DX Ø2 MIL N SMTH INT RGTH WID TH PL K

Çevirisi:

Calling Black Row, Calling Black Row. Report: day seven, on Harvard Bridge. People are scared; last night we heard strange noises from The Institute. At the moment we see strange humans distance 2 miles north. Something isn’t right with that place, over.

Türkçesi ise:

Black Row’u arıyorum, Black Row’u arıyorum. Rapor veriyorum: Harvard Köprüsü’ndeki 7. gün. İnsanlar korkuyor; Dün gece Enstitü’den garip sesler duyduk. Şu an 2 mil kuzeyde yabancı insanlar görüyoruz. Burası hakkında bir şeyler doğru değil, tamam.

Black Row, daha önceki gizli kodlarda belirtilmişti. Ancak Fallout evreninde daha önce duymadığımız bir yer olduğunu düşündük. Belki de yavaş yavaş Black Row’un ne olduğunu öğrenebileceğiz.

Bu mesajdaki en önemli kısım Harvard Köprüsü. Harvard Bridge, diğer adıyla MIT Bridge olarak da biliniyor. Bu köprü Charles Nehri’nin üzerine kurulmuş. Back Bay, Boston ile Cambridge, Massachusetts’i birbirine bağlayan önemli bir köprü. Yani gene Enstitü’ye ilişkin yeni bilgilere ulaşmış oluyoruz. Kurtulan insanlar belki de MIT içerisinde bulunan bir Vault’a saklanmışlardı. Belki de kampüse sığınmışlardı.

Bu gizli mors kodunun 1 saat ardından yeni bir kod yerleştirildi. O da şu şekilde:

ZYX 5625478+7878 – HVCD AYX XOTF LFG IVL EGIBDYU CD RZWVI? UJY’H VOSC FW SFP’GS POCVK KYVI L UWX IVYGLV. XZAG YU, DHNY PJFF CCZ! ZM’K NZHP HQ QV. NAWLV OSS HEJB RGO TVXS HBVD?

Baştaki 56254787878 rakamlar, telefon üzerinde yazıldığında LOCKHURTSURV kelime kodunu veriyor. Kodlamayı çevirdiğimizde de elimize geçen veri şu:

WHAT THE FUCK ARE YOU LOOKING AT KIDDO? DON’T TELL ME YOU’VE NEVER SEEN A GUN BEFORE. COME ON, MOVE YOUR ASS! IT’S TIME TO GO WHERE THE FUCK YOU CAME FROM.

Türkçesi:

Ne si**** baktığını zannediyorsun evlat? Daha önce böyle silah görmediğini sakın söyleme. Hadi, kaldır kıçını! Hangi lanet olasıca yerden geldiysen oraya gitme vakti.

Bu bilginin bize ne vermesi gerekiyor, tam olarak emin değilim. Ama karakterimiz ile ilgili bir flashback görüntüsüne ait olabilir. Bu söyleyen kişi Desmond Lockheart olabilir. Bu mesajdan önce bu hafta içerisinde kısa süreliğine bir mesaj gösterilmişti. Mesaj sitede yayına alındıktan kısa bir süre sonra ortadan kaldırıldı.

REV FEAR – MGSS LHM’H EVHV KBIM’R QIUBMU. B’L Z YYG MN HBM ZQSUB ZZAY.

Çevirisi:

THEY DON’T KNOW WHAT’S COMING. IT’S A KEY TO THE GREAT GAME.

Türkçesi:

Ne olacağının farkında değiller. Bu Büyük Oyun için çok önemli.

Peki neden Desmond Lockheart? Kendisi Fallout 3’ün ek paketi Point Lookout’ta karşımıza çıkıyordu. Desmond bir görev sırasında Great Game, Büyük Oyun adı verilen bir şeyden söz ediyordu. Ancak ne olduğunu tam olarak öğrenememiştik. Desmond Lockheart’ı daha önemli kılan ise Commonwealth üyesi olması.Desmond Lockheart

Desmond Lockheart, Büyük Savaş öncesinde Birleşik Krallık’ta yaşıyordu. Savaşın çıkmasına yakın ABD’ye gelen Lockheart hem European Commonwealth hem de kodlarda belirtilen ABD merkezli Commonwealth üyesiydi.

Gizli mesajlarda sıklıkla karşımıza çıkanlar, Commonwealth, Boston, MIT, Institute bölgeleri ya da kurumları. Oyunun ABD’nin kuzeydoğu kıyılarında geçeceğini de böylece anlamış oluyoruz. Ayrıca bu kurumlar ile ABD hükümetinin eski kırıntıları Enclave ile de bir çatışma olabilir.

Bizden şimdilik bu kadar. Bir dahaki gizli kod verilerine kadar kendinize iyi bakın, VATS puanınızı yüksek tutun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.