Oyun Haberleri

Fallout 4, The Wanderer Şarkısı Yüzünden Davalık Oldu

Dion DiMucci, Fallout 4 reklamlarında kullanılan The Wanderer şarkısı yüzünden Zenimax şirketine dava açıyor.

Fallout 4’ün piyasaya çıkışına kadar geçen aylarda herhangi bir televizyon veya internet reklamını izlediyseniz muhtemelen The Wanderer şarkısını duymuşsunuzdur. The Wrap’in haberine göre, Dion bu şarkının fragmanlarda kullanılmasına asla izin vermediğini söylüyor.

Dion DiMucci‘nin The Wanderer şarkısı bundan yaklaşık 2 yıl önce Fallout 4 reklamlarında kullanıldı. Dion DiMucci’nin dava açmasının nedeni telif hakları değil. Universal Şirketi ile yapılan anlaşmaya göre herhangi bir telif hakkı ihlali bulunmuyor. DiMucci neden dava açtığıyla ilgili şöyle bir açıklama yapıyor:

Şiddetin bir spor olarak yüceltildiği karanlık ve distopik bir diyarda meydana gelen cinayetler ve genç tüketiciye ahlaki olmayan görüntülerin sunulması şarkımın itibarını düşürüyor.

Ayrıca şarkı reklamlarda kullanılmadan önce DiMucci’nin fikri alınmamış. DiMucci’nin rızası alınmadan ve pazarlık yapılmadan şarkının fragmanlarda kullanılması da sanatçıya itiraz hakkını doğuruyor. DiMucci öncelikle Zenimax ile konuşmayı denediğini ve bir sonuç alamayınca mahkemeye başvurduğunu dile getirdi.

Dion DiMucci, Fallout 4 fragmanlarında kullanılan şarkı için 1 milyon dolar tazminat istiyor. Zenimax ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 

İlginizi Çekebilir  Nuka Break - Fan Yapımı Fallout Serisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu