Oyun Haberleri

Epic Games Noel Hediyeleri Söylentileri Başladı

Epic Games Mağazası yılın sonunda kullanıcılarına her gün sürpriz bir oyun hediye etmeyi gelenek haline getirdi. Söylentilere göre Epic Games, Noel oyunlarını bu yıl 15 Aralık’tan itibaren dağıtmaya başlayacak.

Epic Games Mağazası, Steam’e karşı mücadelesini bedava oyunlar dağıtarak sürdürmeye devam ediyor. Hem de milyonlarca dolar zarar etmelerine rağmen. Zira bilgisayar oyunu satışlarında Steam’in piyasaya hakimiyetini kırmak istiyorlar. Zaten oyun geliştiricilerinin çoğu Epic Games’in sağladığı maddi imkanlar sebebiyle mağaza ile anlaşma yapmayı kabul ediyor. Fakat oyuncuların gözde mağazası hâlâ Steam olmaya devam ediyor.

Yine de Epic Games ücretsiz oyun dağıtma stratejisine devam ediyor. Lara Croft serisi, GTA V, Evoland ve Fallout 3 gibi oyunlar hediye ederek oyuncuları cezbediyor. Mesela bu hafta da Star Wars: Squadrons oyununu kullanıcılarına ücretsiz dağıtıyor.

Ancak söylentilere göre 15 Aralık’tan itibaren noel döneminde hediyeler haftalık değil, günlük dağıtılmaya başlanacak. Bu söylentiler henüz resmi bir kaynaktan onaylanmadı. Ve söylentiler sızıntı bilgilerle oyun haberleri yapan bir yayıncının sözlerinden çıktı.

Yayıncıya bir seyirci Epic Games Noel etkinliği ne zaman başlar diye sordu. O da “15 Aralık – 10 Ocak tarihleri arasında bir yerlerde” Epic Games’in böyle bir etkinlik düzenleyeceğine inandığını söyledi. Zaten iki yıldır Epic Games Noel hediyeleri dağıtımını yaptığı için de bu sözleri şüpheyle karşılanmadı. Söylenti çabucak yayıldı. Hatta sosyal medyada kesinlik kazanmış bir duyuruymuş gibi paylaşıldı.

Yani etkinlik olacaksa bile tarihleri henüz belli değil. Tarihleri belli olsa da 25 günlük bir etkinlik olmayacak. Bu yüzden 25 farklı oyun hediye edilmesini beklemek yanlış olur.

Daha etkinliğin gerçekleşeceği bile resmi duyurusunu almadı. Dolayısıyla hangi oyunların ücretsiz verileceğini bilmiyoruz. Bazen oyun listeleri erkenden sızıyor. 2020’de sızan liste doğru çıkmamıştı. Ancak 2021’de sızan listenin neredeyse tamamı doğru çıkmıştı.

2022 için şimdilik bir sızıntı oyun listesi gündemde değil. Ancak listenin tamamen AAA ya da popüler oyunlardan oluşmayacağı kesin gözüyle bakabiliriz.

Kaynak: EuroGames

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.