Oyun Haberleri

Epic Games, Fall Guys’ı Geliştiren Oyun Stüdyosu Mediatonic’i Satın Aldı

Epic Games, Fall Guys: Ultimate Knockout‘un stüdyosu Mediatonic‘in bağlı olduğu Tonic Games Group‘u satın aldığını duyurdu.

İki firma arasındaki anlaşmanın maliyeti açıklanmazken, Mediatonic‘in web sitesinde yayınlanan blog yazısında, Fall Guys: Ultimate Knockout‘un Steam ve PlayStation‘da satışına devam edilecek. Fall Guys‘ı Nintendo Switch ve Xbox‘a getirme planı da hala devrede. Ayrıca Mediatonic‘in planları arasında Rocket League‘de olduğu gibi ücretsiz oynanabilen 19,99 dolarlık Fall Guys versiyonu olmadığı da ortaya çıktı.

Tonic Games Group kurucu ortağı ve CEO’su Dave Bailey, Epic Games ile yapılan sözleşme için şunları söyledi;

Tonic Games Group‘ta sık sık herkesin kendisi için yapıldığını hissettiği bir oyunu hak ettiğini söyleriz. Epic ile, bizim için yapılmış bir ev bulduğumuzu hissediyoruz. Olumlu etkisi olan, başkalarını güçlendiren ve zamana meydan okuyan oyunları geliştirme ve destekleme misyonumuzu paylaşıyorlar ve onların ekipleriyle güçlerimizi birleştirmek çok mutluyuz.

Tonic Games Group kurucu ortağı ve Baş Oyun Sorumlusu Paul Croft ise şunu söyledi;

Ekiplerimiz arasında paylaşılan vizyonun ötesinde, güçlerimizi Epic ile birleştirmede muazzam bir potansiyel görüyoruz.

Epic Games‘in Metaverse‘ü inşa etmek için yatırım yaptığının bir sır olmadığını ve Tonic Games‘in bu hedefi paylaştığını belirten Epic Games kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney ise hedeflerini şu sözlerle açıkladı;

Epic bu sanal geleceği inşa etmeye çalışırken, güçlü oyunlar, içerikler ve deneyimler oluşturmayı bilen harika yaratıcı yeteneklere ihtiyacımız var.

Oyun dünyasında bu dönem çok fazla birleşme ve satın alma görüyoruz. Bakalım ilerleyen günlerde başka neler göreceğiz. Ayrıca Fall Guys fasülyelerinin de Fortnite’a geleceğini şimdiden görür gibiyiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Unreal Engine 4 Ücretsiz Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.