Oyun Haberleri

E3 2022, Yine Online Olacak

E3 düzenleyicileri, Covid-19’un yeni varyantından duydukları endişeyi dile getirerek organizasyonun bu şartlarda ancak online olarak yapılabileceğini belirtti.

GamesBeat‘in yaptığı habere göre E3‘ü düzenleyen Entertainment Softwares Association (ESA), son günlerde aşırı artan vaka artışlarından ötürü E3‘ün ne zaman yüz yüze bir etkinlik olarak karşımıza geleceği konusunda fikirlerinin olmadığını belirtti.

ESA yaptığı açıklamada, “Covid-19’u çevreleyen devam eden sağlık riskleri ve katılımcıların ve katılımcıların güvenliği üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle E3, 2022’de yüz yüze yapılmayacak.” dedi. E3’ün geleceğine dair güncellemeleri ise sosyal medya platformlarından yapacağını belirtti.

E3 2021’de yaşanan onca karışıklığın ardından, yapımcı şirketler ise E3‘ te boy göstermek konusunda çekimser davranıyor. Playstation gibi birçok şirket, oyun ve yeniliklerine ilişkin gösterimlerini kendi platformları üzerinden oyuncularla buluşturmuştu. Dolayısıyla, E3 meraklıları, 2021’deki şovu yetersiz ve zayıf görmüştü.

Genellikle Haziran ayının ilk veya ikinci haftasında olan etkinlik için şu an itibariyle net bir yorum yapmak her ne kadar güç olsa da, son iki yılda ki E3’ün zayıf performansını 2022’de de görmek hiç te şaşırtıcı olmaz.

Bence, E3 uzun süredir hayatımızda bulunan bir gelenek. Her ne kadar online de olsa, E3‘ün olabilecek en iyi şekilde hayranlarla buluşması gerektiği kanaatindeyim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.