Oyun Haberleri

Dungeons and Dragons – Warriors of Waterdeep Mobil Oyunu Yolda

Mobil platformlardaki Jurassic Park Builder ve Teenage Mutant Ninja Turtles Legends oyunlarının yaratıcısı Ludia, Wizard of the Coast ile bir Dungeons and Dragons oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Warriors of Waterdeep olarak adlandırılan mobil oyun, Forgotten Realms‘de geçecek ve oyunculara ikonik şehir Waterdeep’i savunmak için geliştirebilecekleri küçük bir kahraman takımı kurma imkanı sağlayacak.

Oyuncuların 12 sınıf ve 9 ırktan bir karakter oluşturarak girecekleri oyunda, aralarında tanıdık bir ismin de bulunduğu kadro şöyle sıralanıyor:

Shevarith — Human Wizard
Halbenet — Elf Cleric
Tommus — Halfling Fighter
Naomlen — Dwarf Rogue
Saarvin — Dragonborn Ranger
Farideh — Tiefling Warlock
Raika — Half-orc Barbarian

Bilindiği üzere Farideh, Brimstone Angels kitabının baş karakteriydi. Oyundaki bir diğer tanıdık karakter olan Open Lord of Waterdeep Larael Silverhand ise oyunculara görevler verirken karşımıza çıkacak. Kötü şöhretli Mirt the Moneylender oyunun kart sisteminde oyuncuların muhattabı olacağı NPC. Oyuncular, karakterlerini kartları kullanarak geliştirebilecekleri gibi, daha güçlü silahlar geliştirmek ya da yeni bir deste edinmek için de yine kartlara başvuracak.

Sıra tabanlı bir dövüş sistemine sahip olan Warriors of Waterdeep, D&D serisinin klasik unsurlarını içerecek. Tanıtım videosunda gördüğümüz üzere Warriors of Waterdeep’te ejderhalar, Ogreler ve Galetinous Cube da dahil birçok tehdit oyuncuları bekliyor.

Bu yıl yayınlanması kararlaştırılan oyun hem iOS hem de Android marketlere eklenecek. Mobil D&D oyununa buradan ön kayıt yaptıranlar çıkış tarihinde özel bir Laeral Gift Pack sahibi olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  J.J. Abrams Doğruladı, Portal Filmi Gerçek Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.